Trwa ładowanie...
10-11-2003 15:31

Matrix Rewolucje bije Dwie wieże

Matrix Rewolucje bije Dwie wieże
d2oln1r
d2oln1r

Film Matrix Rewolucje zarobił w ciągu pięciu dni rekordową kwotę 204 milionów dolarów.

Matrix Rewolucje, pierwszy film w historii, który zadebiutował o tej samej godzinie na całym świecie, zdominował notowania box-office we wszystkich krajach, gdzie był wyswietlany.

W pierwszym dniu wyświetlania na całym świecie film tez zarobił 43 miliony dolarów. W ciągu trzech weekendowych dni w USA film zarobił 50,2 miliona dolarów.

Od środowej (5 listopada) premiery dochody filmu z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss wynoszą już w USA 85,5 miliona dolarów.

d2oln1r

Wynik ten jest imponujący, lecz wyraźnie (o ponad 1/3) gorszy od osiągniętego przez poprzednika. Matrix Reaktywacja zarobił w ciągu 4 dni 134 miliony.

Poza USA Rewolucje zarobiły 118 milionów dolarów. Łącznie daje to dochód w wysokości 204 miliony po pięciu dniach. Poprzedni rekord należał do innego filmu Warnera, Dwóch wież Petera Jacksona, które w grudniu ubiegłego roku po pięciu dniach na świecie mogły się pochwalić dochodem 200 milionów dolarów.

Na drugiej pozycji znalazła się komedia z Willem Ferellem: Elf. Bohaterem filmu jest osobnik, który wychował się jako elf na biegunie północnym. W pewnym momencie wyrusza jednak do Nowego Jorku, by tu odnalazł swoją prawdziwą tożsamość. Obraz w reżyserii Jona Favreau zebrał znakomite recenzje i zarobił w weekend 32,1 miliona dolarów, co przy konkurencji z trzecim Matriksem jest wynikiem bardzo dobrym.

Na trzecim miejscu uplasowała się animacja Mój brat niedźwiedź, która w ostatni weekend zarobiła 18,6 milionów dolarów i ma już na koncie 44,1 miliona.

W Polsce Matrix Rewolucje w pierwszym dniu wyświetlania obejrzało 82 308 widzów, co dystrybutorowi pozwoliło zarobić ponad 1 100 000 złotych. Wyniki z ostatniego weekendu będa znane po 11 listopada.

d2oln1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oln1r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj