Trwa ładowanie...
11-06-2003 15:15

Mercedes Benz w dobrych rękach

Mercedes Benz w dobrych rękach
d3n1etd
d3n1etd

Piotr Mularuk wyreżyseruje według własnego scenariusza film *Mercedes Benz, ekranizację głośnej powieści Pawła Huelle* (o książce czytaj w serwisie ksiazki.wp.pl)
. Wcześniej - na podstawie powieści pisarza - mogliśmy zobaczyć "Weisera" Marczewskiego.

Piotr Mularuk ukończył studia filmowe na City University of New York w Stanach Zjednoczonych w 1993 roku. Jego trzydziestominutowy film dyplomowy Opowiem wam o Ester, oparty na opowiadaniu Marka Hłaski pod tym samym tytułem, został nagrodzony główną nagrodą - Złotym Jabłkiem w marcu 1993 roku na National Educational Film and Video Festival w Oakland, Kalifornii. Na festiwalu filmów studenckich w Nowym Jorku, Hunter Student Film Festival, film Opowiem wam o Ester otrzymał główne nagrody, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

Od kilku lat mieszka w Polsce, gdzie jako niezależny producent i reżyser realizuje reklamy, teledyski, filmy promocyjne oraz filmy i seriale telewizyjne.

W 2000 roku zrealizował swój debiut telewizyjny - spektakl Stół dla teatru telewizji, oparty na opowiadaniach Pawła Huelle. W tym samym roku zrealizował film telewizyjny Nieznana opowieść wigilijna (nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino 2001), a następnie dwa kolejne teatry telewizji: Skarb, oparty na sztuce Olgi Tokarczuk oraz Królowa Chłodu na motywach baśni Andersena.

d3n1etd

W 2002 roku napisał i zrealizował nowe odcinki serialu Marzenia do spełnienia dla TVP.

Produkcją filmu zajmie się studio Apple Film Production. Projekt przewidziany jest jako koprodukcja międzynarodowa, finansowana z dostępnych w Polsce i Europie źródeł, realizowana we współpracy z partnerami Apple Film Production z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch. Część budżetu filmu zostanie pokryta z dofinansowania strukturalnego z europejskiego programu Media Plus.

"Mercedes Benz" - urocza, przezabawna powiastka gdańskiego prozaika - zaczyna się w okolicznościach iście dramatycznych: bohater (noszący wiele znamion, które pozwalają utożsamiać go z autorem), wsiadając w początku lat dziewięćdziesiątych do małego fiata z instruktorką kursu prawa jazdy, nieomal umiera z upokorzenia i wstydu. Pragnąc opóźnić moment ostatecznej kompromitacji, ucieka się do wypróbowanego sposobu: zaczyna snuć opowieść o samochodach swoich dziadków: citroenie zmiażdżonym przez pociąg relacji Wilno-Baranowicze, mercedesie zarekwirowanym w 1939 przez Sowietów w okolicach Lwowa...

d3n1etd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1etd