Trwa ładowanie...
d1fmzq5
Aktualności

"Miasto 44": Drugi zwiastun

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Miasto 44": Drugi zwiastun
(Kino Świat)
d1fmzq5

Muzyka Lany Del Rey w zwiastunach, efekty specjalne współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana, wielomilionowy budżet, tysiące statystów i osób zaangażowanych. Wszystko to czyni z *"Miasta 44" produkcję o niespotykanym dotąd w Polsce rozmachu.*

Nowy wysokobudżetowy obraz Jana Komasy trafi na ekrany 19 września, zwiastując nową jakość krajowej kinematografii. Jej próbkę daje kolejny, efektowny trailer filmu, pełny elektryzujących, premierowych fragmentów „Miasta 44”.

Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”. Wysokobudżetowa, zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego, z efektami specjalnymi współpracownika Petera Jacksona i Christophera Nolana.

"Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7000 osób.

Specjalny pokaz „Miasta 44” odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, inaugurując oficjalne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. "Miasto 44" trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

d1fmzq5

Podziel się opinią

Share
d1fmzq5
d1fmzq5