Trwa ładowanie...
d39msjo

Miłość pisana Braillem

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Film "Miłość pisana Braillem" to wzruszająca opowieść o tracącej wzrok nastolatce i jej rówieśniku, wiernym kompanie, który być może zostanie miłością jej życia.
d39msjo
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: UniFrance

Miłość pisana Braillem – zarys fabuły

12-letnia Marie, główna bohaterka filmu "Miłość pisana Braillem", jest zakochana w grze na wiolonczeli, do czego ma niekwestionowany talent. Jednak rozwijanie jej pasji staje pod znakiem zapytania. Okazuje się bowiem, że dziewczyna cierpi na nieuleczalną chorobę oczu, które każdego dnia po trochu odbiera jej wzrok. Marie jest świadoma, że pewnego dnia rozpocznie na nowo życie w zupełnej ciemności.

W związku z tym rodzice nastolatki decydują się przenieść córkę do renomowanej szkoły dla niewidomych, która pozwoli jej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Marie jednak nie zamierza się poddać o odrzucić marzenie o nauce w prestiżowej szkole muzycznej. Prosi swojego nieśmiałego kolegę Victora o pomoc. Ten staje się jej oczami, dzięki czemu dziewczyna może kontynuować grę na wiolonczeli. Wspólne spędzanie czasu prowadzi tych dwoje nastolatków do prawdziwej, opartej na przyjaźni miłości.

W obsadzie filmu "Miłość pisana Braillem" znaleźli się aktorzy młodego pokolenia. W rolę Marie wcieliła się Alix Vaillot, zaś postać Victora odegrał Jean-Stan Du Pac.

Miłość pisana Braillem – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Miłość pisana Braillem" powstały w miejscowości Ghlin, w Walonii, w Belgii.
  • W Polsce film pojawia się również pod festiwalowym tytułem "W sercu gra".
  • Film "Miłość pisana Braillem" to adaptacja powieści Pascala Rutera o tym samym tytule (w oryginale "Le coeur en braille").
Miłość pisana Braillem
Tytuł oryginalny

Le coeur en braille

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Belgia, Francja

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

13.10.2016

Data polskiej premiery

09.02.2018

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39msjo
d39msjo
d39msjo