Trwa ładowanie...
26-03-2010 13:00

"Mistyfikacja" - relacja z premiery

"Mistyfikacja" - relacja z premieryŹródło: PISF
dkprqib

25 marca w warszawskim kinie Luna odbyła się premiera filmu „Mistyfikacja". Twórca obrazu, reżyser i scenarzysta Jacek Koprowicz prezentuje w nim alternatywną wersję wydarzeń - jak mogłoby wyglądać (lub może wyglądało?) „życie po życiu" artysty Stanisława Ignacego Witkiewicza - „Witkacego" w epoce PRL-u.

Koprowicz zaplata wątki, myli tropy i wyśmiewa oczywistości, umieszczając akcję na kilku planach czasowych: w przedwojennym Zakopanem i w Krakowie, w latach 1969 i 1988.

"Mistyfikacja" to najnowszy film reżysera, który swój poprzedni obraz zrealizował ponad dwie dekady temu. Reżyser szerzej zasłynął jako autor filmu „Medium" (1985 r.), rozgrywającego się w latach 30-tych „dramatu okultystycznego", cieszącego się mianem obrazu kultowego.

dkprqib

Zdjęcia do „Mistyfikacji" rozpoczęły się w połowie kwietnia 2009 i trwały 33 dni. Większość scen kręcono w Krakowie, jak również w Zakopanem, Puszczy Niepołomickiej i Lanckoronie. Na planie filmu spotkali się m.in. Jerzy i Maciej Stuhrowie, Ewa Błaszczyk, Karolina Gruszka, Ewa Dałkowska, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Stroiński i Andrzej Chyra. W jednym z epizodów wystąpił również reżyser.

Na premierze filmu obok odtwórców głównych ról pojawili się producenci, dystrybutorzy i członkowie ekipy realizacyjnej - m.in. operator Arkadiusz Tomiak. Gościem wydarzenia był również prof. Maciej Witkiewicz - jeden z członków rodziny Witkacego.

Tuż przed pokazem filmu głos zabrał reżyser: -Jest mi bardzo miło i jestem niezmiernie szczęśliwy, że w tak licznym gronie zaszczyciliście państwo naszą premierę. Chciałbym przede wszystkim podziękować tym, którzy doprowadzili do tego, by film pojawił się na ekranach. Przede wszystkim chciałem podziękować Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej z panią Agnieszką Odorowicz, chciałem podziękować Regionalnemu Funduszowi Filmowemu w Krakowie z panią Magdaleną Sroką, chciałem podziękować producentom i koproducentom.

Chciałem podziękować całej mojej ekipie, bez której zaangażowania i poświęcenia ten film by nie powstał. Nade wszystko chciałem podziękować moim wspaniałym aktorom. Jestem szczęśliwy, że zechcieli zaszczycić swoim udziałem mój film. Wierzę, że ten film państwu się spodoba, wierzę że niektórzy z was się uśmiechną na tym filmie, może komuś popłynie łza, może ktoś się przestraszy a może ktoś poczuje „nienasycenie". Dziękuję bardzo.

Film „Mistyfikacja" trafia do kin w całej Polsce 26 marca.

dkprqib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkprqib