Trwa ładowanie...
18-09-2006 18:27

Młode polskie kino w Niemczech

Młode polskie kino w Niemczech
d2uo5o2
d2uo5o2

Międzynarodowy Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” już po raz drugi gościć będzie na Europejskim Festiwalu „dokumentART” w Neubrandenburgu (23-28 września 2006 r.)

W ramach wymiany programowej od 24 do 26 września w kinie CineStar pokazane zostaną filmy prezentowane i nagrodzone podczas ostatnich edycji festiwalu w Koszalinie.

Wśród nich pełnometrażowe: „Czeka na nas świat” Roberta Krzempka, „Dotknij mnieAnny Jadowskiej i Ewy Stankiewicz oraz „PitBull” Patryka Vegi; 30-minutowe: „Podróż” Dariusza Glazera i „W krainie jaskrawych zabawek” Mateusza Dymka oraz etiudy: „X2” Bartosza Paducha, „Pętla” Macieja Majchrzaka, „Janek” Renaty Gabryjelskiej i „Wszystko według planu” Tadeusza Śliwy.

Młodą polską kinematografię i wyreżyserowane przez siebie filmy będą promować w Neubrandenburgu m.in.: Anna Jadowska, Mateusz Dymek i Bartosz Paduch. Wraz z przedstawicielami organizatorów festiwalu „Młodzi i Film” wezmą oni udział w serii spotkań z niemiecką publicznością. Zaproszenia na pokazy specjalne polskich filmów i konferencję prasową z udziałem ich twórców zostaną opublikowane przez niemieckie media.

Promocja polskich debiutów w Niemczech jest dofinansowywana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Euroregionu Pomerania.

Więcej informacji na stronie: www.mlodziifilm.pl.

d2uo5o2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uo5o2