Trwa ładowanie...
d2lm4s7
d2lm4s7

Moja miłość (2016)

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Moja miłość" opowiada o dramacie, który rozegrał się w jednej z amerykańskich szkół w 1999 roku. Historia przedstawiona jest z perspektywy Rachel Joy Scott, pierwszej ofiary zamachu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Moja miłość" to film o nastolatce, która zginęła w zamachu Youtube.com - stopklatki

Moja miłość – zarys fabuły

Ameryka wstrzymała oddech, gdy 20 kwietnia 1999 roku dwóch uczniów Columbine High School weszło do szkoły z bronią palną. Nastolatkowie zamordowali trzynaście osób i ranili kolejne dwadzieścia cztery. Po incydencie popełnili samobójstwo. Do tego wydarzenia właśnie nawiązuje fabuła filmu "Moja miłość".

Historia została opowiedziana jednak nie z perspektywy zamachowców, ale ich pierwszej ofiary, Rachel Joy Scott. Dziewczyna jest sympatyczną i pomocną koleżanką, a także przykładną uczennicą. Jest również głęboko wierząca, co stara się przełożyć na kontakt ze swoim otoczeniem. Jej przekaz trafia do wielu osób, jednak świadectwo wiary głównej bohaterki filmu "Moja miłość" dla zamachowców jest solą w oku.

Moja miłość – ciekawostki

  • Światowa premiera filmu "Moja miłość" miała miejsce w 2016 roku, jednak w Polsce produkcja ukazała się dopiero 2 marca 2018 roku. Początkowo datą premiery w Stanach Zjednoczonych miał być 20 kwietnia 2016 roku, czyli 17. rocznica śmierci Rachel Joy Scott. Na prośbę jej rodziców premierę przeniesiono na 21 października.
  • Zdjęcia do filmu "Moja miłość" powstały w miejscowości Nashville, w stanie Tennessee.
  • Naocznym świadkiem zabójstwa Rachel Joy Scott był Richard Castaldo, który przyznał, że dziewczyna została śmiertelnie postrzelona ze względu na przyznanie się do wiary w Boga. On sam zgodnie z prawdą zaprzeczył, a przez to przeżył atak.
  • Nastoletni zamachowcy ukazani w filmie "Moja miłość" to Eric Harris i Dylon Klebold. Obaj byli wybitnymi uczniami, którzy zmagali się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Klebold był chory na depresję i miewał myśli samobójcze. Harris z kolei cierpiał na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Wykazywał także skłonność do urojeń wielkości.
  • Cały film "Moja miłość" ukazał się na DVD.

Zobacz także inne najlepsze filmy o nastolatkach 2018.

Moja miłość (2016)
Tytuł oryginalny

I'm not ashamed

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2015

Data światowej premiery

21.10.2016

Data polskiej premiery

02.03.2018

Czas trwania

112 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d2lm4s7
d2lm4s7
d2lm4s7
d2lm4s7