Trwa ładowanie...
d14tm1h

Mose Richards

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d14tm1h

Mose Richards – życiorys i kariera zawodowa

Mose Richards to reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Po ukończeniu studiów licencjackich w Stanford i dziennikarstwa Masters w UCLA, Mose Richards pracował jako producent i reporter telewizyjny, zanim rozpoczął karierę w filmie dokumentalnym, liczącą dwadzieścia lat podróży i filmowania z Jacques Cousteau.

Mose Richards napisał scenariusze do około 80 filmów, w tym do kilkudziesięciu filmów w formacie IMAX, dwóch filmów długometrażowych i ponad 50 filmów telewizyjnych opartych na faktach (wiele z nich także wyprodukował). Tworzył między innymi dla National Geographic, NOVA, Discovery Channel, ABC / Kane, Disney, Towarzystwo Cousteau, Graphic Films, BlackLight Films i National Wildlife Productions. Ostatnio napisał dla National Geographic film Mysteries of the Unseen World. Mose Richards jest autorem także pięciu książek o historii przyrody i sześciu książek dla dzieci. Mose Richards towarzyszył zespołom filmowym w wielu częściach świata i pracował poza biurami w Nowym Jorku, Paryżu, Los Angeles i jego domem w Connecticut.

Obecnie pracuje nad filmami o robotach, asteroidach, wrakach, starożytnym Rzymie i rejsach na Marsa. Stworzone przez Mose'a Richardsa filmy IMAX należą do najbardziej udanych, są to: Shackleton’s Antarctic Adventure, Africa: Serengeti, Alaska: Spirit of the Wild, Lewis and Clark, OceanMen, Amazing Journeys, Mystic India, Forces of Nature and Sea Monsters: A Prehistoric Adventure.

Mose Richards – nagrody i wyróżnienia

Mose Richards został uhonorowany Nagrodą Peabody, Nagrodą Gildii Amerykańskich Scenarzystów za najlepszy scenariusz do filmu dokumentalnego opowiadającego o bieżących wydarzeniach - telewizja, Nagrodą Distinguished Achievement w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Dokumentalnym oraz nominacją do Emmy w kategorii Najlepszy specjalny program dokumentalny za film Wilki u naszych drzwi (1997).
Podczas Międzynarodowego Festiwal Filmów i Video w Columbus Mose Richards zdobył Brązową Płytę za film Alaska - Duch dzikiej przyrody (1998). W 1984 roku podczas CableACE Awards został laureatem w kategorii film dokumentalny (Amazon).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14tm1h
d14tm1h
d14tm1h