Trwa ładowanie...
d4lgpvw

Multikino zastąpi galerię sztuki. Wybierz się na Cykl Wystaw na Wielkim Ekranie „Ja, Claude Monet”

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Multikino zastąpi galerię sztuki. Wybierz się na Cykl Wystaw na Wielkim Ekranie „Ja, Claude Monet”
(Materiały prasowe)
d4lgpvw

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

Wystawę zobaczymy 10 kwietnia 2017 r. o godzinie 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Dodatkowy termin retransmisji wystawy „JA, CLAUDE MONET” w Multikinie: 18 września

d4lgpvw

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: multikino.pl.

Materiały prasowe
d4lgpvw

Podziel się opinią

Share

d4lgpvw

d4lgpvw