Trwa ładowanie...
obiekt
10-03-2015 10:48

Nagrodzony w Sundance "Obiekt" doceniony w Tampere

Nagrodzony w Sundance "Obiekt" doceniony w TampereŹródło: Profil festiwalu na Facebooku
d1l3f5b
d1l3f5b

*"Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej otrzymał wyróżnienie podczas 45. Festiwalu Filmowego Tampere w Finlandii. Dokument był jedyną produkcją z Polski, która zakwalifikowała się do Konkursu Miêdzynarodowego. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.*

"Obiekt" to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej rozgrywaj±cej siê w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczaj±cego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekuj±cych na brzegu. Wyróżnienie w Tampere to kolejna nagroda dla filmu Skibińskiej, który powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument" Studia Munka-SFP. W styczniu "Obiekt" miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance, gdzie otrzymał nagrodę specjalną za visual poetry. Film walczył także o nagrodę na festiwalu w Clermont-Ferrand. Autorem zdjęć jest Jakub Stolecki, z kolei za niesamowite zdjęcia podwodne odpowiedzialni są Adam Wasiak, Grzegorz Zubowicz, Krzysztof Wiszniewski, Piotr Czechowski i Arkadiusz Ostrowski. Producentem wykonawczy i koproducentem filmu jest Studio PUK.

W Tampere "Obiekt" był wyświetlony w bloku Professionals wraz z siedmioma innymi produkcjami z całego świata. Łącznie w Konkursie Miêdzynarodowym znalazły się 63 filmy krótkometra¿owe, które oceniało jury w składzie: Eija-Liisa Ahtila, Ivan Maximov, Peter Murdmaa, Nik Powell i Zhizhong Fan. Festiwal w Tampere jest jedną z najważniejszych europejskich imprez dla twórców krótkich metrały.

d1l3f5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l3f5b