Trwa ładowanie...
d3jj4bz

"Nic nie ginie” Kaliny Alabrudzińskiej z szansą na nagrodę Odkrycie Empiku 2019!

Laureatów poznamy na Gali Bestsellerów. Film trafi do kin 27 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nic nie ginie” Kaliny Alabrudzińskiej z szansą na nagrodę Odkrycie Empiku 2019!
(Materiały prasowe)
d3jj4bz

"Nic nie ginie” to po "Monumencie" w reżyserii Jagody Szelc kolejna produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi będąca dyplomem filmowym swoich studentów Wydziału Aktorskiego.
W filmie wystąpili m.in.: Jan Hrynkiewicz, Piotr Pacek i Zuzanna Puławska. Autorką scenariusza oraz reżyserką filmu jest debiutująca w pełnym metrażu Kalina Alabrudzińska, nominowana do prestiżowej Nagrody "Odkrycia Empiku 2019" .

"Nic nie ginie” to pełen ciepła i humoru komediodramat o grupie młodych ludzi, którym doskwiera smutek. Wszyscy trafiają pod czułe oko terapeuty - w tej roli znakomity Dobromir Dymecki.

Klaudia, osaczona przez krytyczną matkę, obsesyjnie niesie pomoc innym. Przemek wielbi Polskę i nienawidzi głupich ludzi. Czyli wszystkich. Donatello kocha żółwie błotne, Aktor - tylko siebie. Maja żyje i chilluje, jak Netflix przykazał. Wszyscy biorą udział w terapeutycznym turnusie pod troskliwym okiem Remka. I tworzą najsmutniejszą komedię roku.

d3jj4bz

Film otrzymał Nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie, podbijając serca publiczności i zdobywając uznanie krytyków.

Odkrycia Empiku 2019
Celem Nagród Odkrycia Empiku jest wskazywanie szerokiej publiczności pisarzy, muzyków i reżyserów oryginalnych, wszechstronnych i bezkompromisowych, którzy odważnie sięgają po nowe rozwiązania, kreują indywidualny język, a czasem wręcz na nowo definiują dziedzinę, którą się zajmują.
Reżyserów nominowanych do filmowego Odkrycia Empiku 2019 wskazali: Roma Gąsiorowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Smoczyńska oraz ekspertki z Empiku: Agnieszka Stępień i Izabela Szymańska. W uzasadnieniu nominacji dla Kaliny Alabrudzińskiej za "Nic nie ginie” czytamy:

Za stworzenie czułej opowieści o samotności i potrzebie miłości. Niebanalna komedia przesycona melancholią i smutkiem sprawia, że stopniowo przechodzimy od rozbawienia do głębokiego wzruszenia. Autorka przy pomocy minimalnych środków stworzyła świat przepełniony nostalgią i czułością wobec bohaterów, do których zbliżamy się krok po kroku odnajdując w nich siebie i swoje tęsknoty. (Agnieszka Smoczyńska)

d3jj4bz

Podziel się opinią

Share
d3jj4bz
d3jj4bz