Trwa ładowanie...
d145yu4
Aktualności

Nie mów nikomu (Ne le dis à personne)

Share
d145yu4

Mocny wstęp, ciekawe zawiązanie intrygi to już połowa sukcesu w przypadku thrillera. Guillaume Canet, reżyser "Nie mów nikomu", nie wykorzystał jednak tych atutów w dalszej części dzieła.

Doktor Alex Beck i jego piękna żona Margot spędzają wraz z przyjaciółmi i rodziną urocze popołudnie w weekendowym domku zagubionym w leśnej głuszy. Wieczorem, jak przystało na kochającą się parę, pływają nago w jeziorze i prowadzą intymną rozmowę. Jedna drobna sprzeczka prowadzi do katastrofy, po której Alex, poobijany i ze złamanym nosem, uczestniczy w pogrzebie żony. Po ośmiu latach, gdy wciąż składa hołdy pamięci zmarłej ukochanej, dostaje anonimowego e-maila z krótkim filmem przedstawiający żywą Margot. Doktor Beck z niecierpliwością oczekuje zapowiedzianych dalszych wieści, nieświadomy zacieśniającej się wokół niego intrygi.

Główną atrakcję "Nie mów nikomu" stanowią aktorzy. Francois Cluzet w roli kochającego mężczyzny, który nie rozumie dlaczego ściga go zarówno policja, jak i bardziej bezwzględne typki w rodzaju anorektycznej zabójczyni, zasługuje na najwyższe uznanie. Jego gra jest stonowana, twarz rzadko wyraża emocje, a mimo to w postawie bohatera widać zawziętą determinację i ogromną miłość do tej jedynej. Kristin Scott Thomas stworzyła równie doskonałą drugoplanową kreację lesbijki, bezgranicznie oddanej, choć przeżywającej własne problemy przyjaciółki Alexa. Do galerii świetnych ról swoje trzy grosze dokładają Andre Dussollier oraz niesamowity, dwulicowy Jean Rochefort.

d145yu4

Canet zrealizował udany początek, w którym mieści się między innymi atrakcyjna scena ucieczki doktora Alexa przed policją. Pościg przez mało znane zaułki Paryża i emocjonująca przeprawa przez kilkupasmową obwodnicę podnoszą poziom adrenaliny, tym bardziej, że ta zabawa w kotka i myszkę zdaje się nie mieć końca. Później coraz częściej chce się ziewać, a zakończenie wywołuje pusty śmiech, jednakże warto przyjrzeć się kreacjom aktorskim.

d145yu4

Podziel się opinią

Share
d145yu4
d145yu4