Trwa ładowanie...
ycipk-281z4u
"Niektórzy mogą wyjść z tego filmu zgorszeni". Kardynał Nycz o filmie "Milczenie" Martina Scorsese
Aktualności
Łukasz Knap

"Niektórzy mogą wyjść z tego filmu zgorszeni". Kardynał Nycz o filmie "Milczenie" Martina Scorsese

Martin Scorsese dopiął swego i nakręcił wymarzony film. Blisko 30 lat starań i planowania przełożyło się na „Milczenie”, które od 17 lutego będzie można zobaczyć w polskich kinach. Na przedpremierowym pokazie filmu pojawił się kardynał Kazimierz Nycz, który nie udziela często wywiadów, ale tym razem zrobił wyjątek. Co metropolita warszawski sądzi o nowej produkcji reżysera „Ostatniego kuszenia Chrystusa”, uważanego za jeden z „najbardziej antykatolickich filmów wszech czasów”? Kto może poczuć się filmem zgorszony? Dlaczego powinni oglądać go ludzie myślący i co to tak naprawdę znaczy? Kardynał Nycz odpowiedział także na pytanie, na co chodzi do kina i czy wybiera się na „Sztukę kochania”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-281z4u

„Milczenie” to film, który stawia ważne pytania, być może najważniejsze. Dotyka tematu wiary i zwątpienia nie tylko w wymiarze religijnym, ale także świeckim. Scorsese zastanawia się nad sensem przywiązania do wszelkich wartości i nie daje łatwych odpowiedzi.

Film jest oparty na powieści Shusaku Endo i inspirowany autentycznymi wydarzeniami. To opowieść o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. Scorsese osadził akcję w pierwszej połowie XVII wieku. Dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do Japonii,gdzie muszą odnaleźć swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie powinni cierpieć albo ginąć za wiarę? Czy tego oczekuje od nich Bóg?

ycipk-281z4u

Akcja "Milczenia" dzieje się cztery wieki temu, ale czy można tu zobaczyć analogię do sytuacji dzisiejszego Kościoła? Czego możemy nauczyć się z filmu Scorsese? Na te i inne pytania odpowiada metropolita.

"Milczenie" w kinach od 17 lutego.

Zobacz zwiastun:

ycipk-281z4u
Gutek Film
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-281z4u

ycipk-281z4u
ycipk-281z4u