Trwa ładowanie...
d4if5oj
19-02-2007 18:39

Nowe seriale oparte na bestsellerowych powieściach już od marca

Share
d4if5oj

TV4 od marca oferuje dwa oparte na bestsellerowych powieściach seriale kryminalne.

„Kamieńska” - serial, który stał się prawdziwym telewizyjnym hitem w Rosji, emitowany także w kilku krajach Europy, m.in. w Niemczech i Francji, w TV4 zobaczymy od 3 marca w soboty o godz. 23.00 i wtorki o 21.00.

„Kamieńska” oparta jest na bestsellerowym cyklu powieści „rosyjskiej Agaty Christie” Aleksandry Marininy, należącej do najbardziej popularnych autorek kryminałów na świecie. Książki Marininy przetłumaczono na 23 języki, a sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Na 16 odcinków serialu składają się cztery części, z których każda jest czteroodcinkową ekranizacją innej powieści Marininy.

d4if5oj

Najwcześniej, bo od 2 marca, TV4 pokaże premierowy w polskiej telewizji serial „Kości”. Serial oparty jest na cyklu powieści antropolog-kryminolog Kathy Reichs.

„Kości” to serial opowiadający o grupie naukowców współpracujących z FBI w szczególnie skomplikowanych przypadkach zbrodni. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym centrum badawczym Jeffersonian Institution, gdzie pracuje Doktor Temperance Brennan, główna bohaterka. Jest ona atrakcyjną kobietą i utalentowanym antropologiem, a w wolnych chwilach pisze powieści. Jej wiedza staje się nieocenioną pomocą dla FBI w śledztwach, w których zawodzą standardowe metody identyfikacji zwłok – Brennan ma bowiem zdumiewającą umiejętność odczytywania tropów z kości ofiar.

Serial zainspirowany jest powieściami pisarki i kryminolog-antropolog, Kathy Reichs. W telewizyjnej ekranizacji książek Reichs, to Temperance Brennan jest autorką powieści, a Kathy Reichs jej fikcyjną bohaterką.

„Kości” – emisja w piątki o godz. 22.00. TV4 pokaże 22 odcinki.

d4if5oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4if5oj