Trwa ładowanie...
14-04-2009 10:49

Nowy film Kolskiego "Afonia i pszczoły" w czerwcu w kinach

Nowy film Kolskiego "Afonia i pszczoły" w czerwcu w kinachŹródło: Wirtualna Polska
d17bzy2
d17bzy2

"Afonia i pszczoły" - nowy film Jana Jakuba Kolskiego trafi do kin 5 czerwca. Będzie opowieścią o nieoczekiwanej miłości i niepohamowanej sile uczuć, a także - o zapaśnikach - zapowiada jego dystrybutor.

Główne role zagrali Grażyna Błęcka-Kolska, Andriej Biełanow i Mariusz Saniternik.

Tytułowa Afonia (Błęcka-Kolska) mieszka razem z chorym mężem, legendarnym mistrzem zapasów. Każdy jej dzień wygląda podobnie. Kobieta nie oczekuje od życia zbyt wiele, ma jednak wielką pasję - film. Prawie w ogóle nie rozstaje się z kamerą, filmując wszystko, co wydaje się interesujące.

"Niespodziewanie pojawia się On. Afonia początkowo podchodzi do Niego z dystansem, wkrótce jednak On staje się kolejnym obiektem jej pasji filmowej i życiowej - streszcza fabułę dystrybutor. - Wywiązuje się pełen namiętności romans. Okazuje się, że tajemniczy przybysz jest również mistrzem zapasów. Przybył do domu Afonii, by poznać tajemnicę jej męża. Ale niespodziewanie spotkał miłość".

d17bzy2

Nowy film Kolskiego, "poza piękną kameralną opowieścią miłosną, to także efektowny pokaz zapaśniczych pojedynków" - poinformował PAP dystrybutor. W filmie występują prawdziwi zapaśnicy, wśród nich legenda tego sportu Adam Sandurski - wielokrotny mistrz Polski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.

Autorem zdjęć do "Afonii i pszczół" jest Krzysztof Ptak.

Jan Jakub Kolski (ur. 1956 we Wrocławiu) ma w reżyserskim dorobku m.in. filmy "Jańcio Wodnik" (1993), "Historia kina w Popielawach" (1998), "Pornografia" (2003) i "Jasminum" (2006).

d17bzy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17bzy2