Trwa ładowanie...
Megafon.pl
11-12-2016 19:22

Nowy film scenarzysty "Big Short"

Charles Randolph, współscenarzysta "Big Short", zamierza wziąć na warsztat kolejny kontrowersyjny temat.

Nowy film scenarzysty "Big Short"Źródło: Facebook.com
d1qp9w7
d1qp9w7

Twórca, który razem z reżyserem i współscenarzystą Adamem McKayem przedstawił w "Big Short" mechanizmy stojące za kryzysem ekonomicznym w 2008 roku, tym razem pracuje nad scenariuszem o skandalu seksualnym w Fox News.

Projekt (jeszcze bez tytułu) opowie o Megyn Kelly i kobietach, które oskarżyły byłego szefa informacyjnej stacji - Rogera Ailesa - o molestowanie seksualne. Pomysł spodobał się firmie produkcyjnej Annapurna, która już rozpoczęła poszukiwania reżysera.

W USA powstaje również telewizyjna produkcja o tym samym skandalu. Za realizację odpowiedzialny jest Jason Blum, a za podstawę scenariusza mają posłużyć wyniki śledztwa dziennikarskiego Gabriela Shermana. Roger Ailes uważany był długo za jednego z najpotężniejszych ludzi w branży mediów informacyjnych. Był medialnym doradcą republikańskich prezydentów: Richarda Nixona, Ronalda Reagana i George'a H.W. Busha.

W lipcu 2016 roku podał się do dymisji. Odchodząc otrzymał od Fox News 40 milionów dolarów. Kilka kobiet złożyło pozwy przeciwko Ailesowi - sprawy zakończyły się ugodami opiewającymi również na wielomilionowe kwoty.

d1qp9w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qp9w7