Trwa ładowanie...
Aktualności

Nowy skandynawski serial w Polsce

Share
Nowy skandynawski serial w Polsce
d1cx9hv

Telewizja ale kino + 2 maja rozpoczyna emisję szwedzko-duńskiego serialu kryminalnego "Most nad Sundem", który porównywany jest do "The Killing".

Na moście łączącym Szwecję i Danię zostaje znalezione ciało kobiety. Ponieważ leży ono dokładnie pośrodku mostu, śledztwo muszą prowadzić oba kraje. Wkrótce zabójca kontaktuje się z mediami i oznajmia, że to dopiero początek i że ma określoną misję do wypełnienia. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Ze strony szwedzkiej udział w dochodzeniu bierze detektyw Saga Noren (Sofia Helin), z Danii przyjeżdża Martin Rohde (Kim Bodnia). Stanowią wyjątkowo niedobraną parę, co tylko utrudnia prowadzenie śledztwa. Tymczasem morderca ponownie uderza.

- Kontrastujące ze sobą charaktery opryskliwej, zamkniętej w sobie Noren i miłego, otwartego Rohde przez wielu były postrzegane jako metafora tego, jak siebie nawzajem widzą te dwa narody - mówi szwedzki producent serialu, Anders Landstrom.

W Szwecji każdy odcinek serialu obejrzało prawie milion widzów, w Danii - ponad 800 000. Produkcja spodobała się również w Wielkiej Brytanii. W Polsce "Most nad Sundem" emitowany będzie w środy od 2 do 30 maja.

d1cx9hv

Podziel się opinią

Share
d1cx9hv
d1cx9hv