Trwa ładowanie...
dnmfbun

Nóż + serce

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dnmfbun
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Nóż + serce" to francuski dramat zrealizowany przez Yanna Gonzalesa, który był nominowany do Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. W głównej roli wystąpiła znana francuska aktorka Vanessa Paradis.

Nóż + serce – opis fabuły

Główną bohaterką thrillera "Nóż + serce" jest producentka filmów pornograficznych z udziałem homoseksualistów, Anne. Po odejściu ukochanej Lois, kobieta jest zdeterminowana, by nakręcić najlepszy film w życiu. Kiedy jednak na planie filmowym ginie jeden z aktorów, Anne zostaje zamieszana w dziwne śledztwo, które wywraca jej życie do góry nogami.

Film "Nóż + serce" to świetny rollercoaster z fenomenalnym scenariuszem, który otrzymał Nagrodę Publiczności na SplatFilmFest.

Nóż + serce – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Nóż + serce" jest Yann Gonzales, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "By the kiss" (2006), "Land of my dreams" (2012), "Spotkania po północy" (2013) czy "Les Iles" (2017);
  • Vanessa Paradis za rolę Anne otrzymała nagrodę podczas Brooklyn Horror Film Festival. Yann Gonzales dostał zaś statuetki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rejkiawiku oraz Pirx Jean Vigo. Reżyser był nominowany do Złotej Palmy w Cannes, a także otrzymał nominacje na takich festiwalach i wydarzeniach filmowych jak: Merlinka festival, Montreal Festival of New Cinema, Motelx – Festival Internacional de Cinema de Terror de Lisboa oraz Qcinema International Film Festival;
  • Muzykę do filmu "Nóż + serce" napisał francuski zespół M83.
Nóż + serce
Tytuł oryginalny

Un couteau dans le coeur

Gatunek

Thriller

Kraj produkcji

Francja, Meksyk, Szwajcaria

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

17.05.2018

Czas trwania

110 min.

Muzyka
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnmfbun
dnmfbun
dnmfbun