Trwa ładowanie...
obiekt
28-01-2015 12:08

"Obiekt" nagrodzony na festiwalu w Sundance

"Obiekt" nagrodzony na festiwalu w SundanceŹródło: Facebook
d6nphfh
d6nphfh

"Obiekt" w reżyserii Pauliny Skibińskiej otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Filmów Krótkometrażowych na 37. Festiwalu Filmowym Sundance-najważniejszej imprezie kina niezależnego na świecie. Jest to pierwsza nagroda dla dokumentu Skibińskiej wyprodukowanego w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

- Jesteśmy w szoku! W ogóle nie spodziewałyśmy się tego, że dostaniemy nagrodę. To nasz pierwszy festiwal, światowa premiera i to wszystko na Sundance! Już samo to nas ogromnie cieszyło. A nagroda? Wspaniałe uczucie. Girls power! – mówiła tuż po otrzymaniu statuetki reżyserka filmu, Paulina Skibińska.

Jury w składzie K.K. Barrett, Alia Shawkat i Autumn de Wilde nagrodziło „Obiekt” za visual poetry. Dokument jest kreacyjnym obrazem akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

„Obiekt” jest jedną z najnowszych produkcji Studia Munka-SFP. Swoją festiwalową podróż zaczyna z impetem: światową premierą w Sundance, a już 30 stycznia powalczy o nagrody na festiwalu w Clermont-Ferrand. Dokument powstał w ramach programu „Pierwszy Dokument” w koprodukcji ze Studiem PUK. Za niesamowite zdjęcia odpowiedzialny był Jakub Stolecki, z kolei zdjęcia podwodne zrealizowali Adam Wasiak, Grzegorz Zubowicz, Krzysztof Wiszniewski, Piotr Czechowski i Arkadiusz Ostrowski. Dokument zmontowała Katarzyna Boniecka, a za dźwięk odpowiedzialna była Katarzyna Szczerba. Opiekunem artystycznym filmu był Jacek Bławut.

Nagroda dla „Obiektu” to kolejny sukces Studia Munka-SFP w Sundance. W 2013 roku Short Film Grand Jury Prize dokument Grzegorza Zaricznego „Gwizdek”. W tegorocznej sekcji Documentary Shorts Films o nagrodę walczył także „Punkt wyjścia” w reżyserii Michała Szcześniaka wyprodukowany również w Studiu Munka-SFP.

d6nphfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6nphfh