Trwa ładowanie...
d3hx9s7

Obsługiwałem angielskiego króla

Najnowsze informacje
3.4
(195 głosów)
Oceń:
d3hx9s7

Film Obsługiwałem angielskiego króla stał się legendą dobrych parę lat przed premierą. Ekranizacja jednej z najbardziej osobistych powieści słynnego czeskiego pisarza, Bohumila Hrabal, zelektryzowała opinię publiczną nie tylko nad Wełtawą.

Bohater filmu, Jan Dziecię, wychodzi z więzienia po wielu latach odsiadki. Zamieszkuje w domu na granicy, we wsi niegdyś zamieszkałej przez Niemców ale dziś opustoszałej, bowiem po wojnie wszyscy rdzenni Niemcy zostali zeń wysiedleni.

W drodze do domu Jan wspomina czasy, kiedy był młodym kelnerem, i z rozrzewnieniem przywołuje w pamięci swój talent do robienia pieniędzy i pierwsze doświadczenia seksualne. To właśnie wtedy poza pierwszymi lekcjami kelnerowania i uprawiania miłości, wykształcił w sobie zdolność niczym nieograniczonych marzeń o sukcesie i odkrył powab bogactwa.

Jan zdobywa swoje pierwsze doświadczenia w małym przygranicznym miasteczku, gdzie Czesi i Niemcy żyją obok siebie we względnym spokoju. Inteligentny i sprytny młodzian szybko zaczyna odnosić pierwsze zawodowe sukcesy, jednak zazdrość mieszkańców miasteczka wkrótce zmusza go do wyjazdu.

W swej zaradności znajduje więc pracę w miejscu, gdzie śmietanka czeskiego społeczeństwo „przyjeżdża się pokazać” – w luksusowym hotelu niedaleko Pragi.

Obsługiwałem angielskiego króla
Tytuł oryginalny

Obsluhoval jsem anglického krale

Gatunek

dramat, komedia, wojenny

Kraj produkcji

Czechy

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

18.05.2007

Czas trwania

120 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hx9s7
d3hx9s7
d3hx9s7