Trwa ładowanie...
d3i5n9j

Odkryta

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d3i5n9j

Najnowsza produkcja filmowa absolwenta wydziału reżyserii łódzkiej szkoły filmowej utrzymana będzie w konwencji kina noir. Ma pokazać nowe, nieznane oblicze Łodzi, jako miasta tajemnic. Mrocznych tajemnic.

"Odkryta", z francuska "Decouverte"(bo także takim tytułem posługuje się reżyser), będzie filmem onirycznym, który w poetycki, choć mroczny sposób ma pokazać Łódź. Znajdziemy w nim odniesienia do takich klasyków noir, jak "Sokół Maltański" czy "Casablanca". Na ich tle zobaczymy, co naszym mieście jest najbardziej cenne i wymowne - tajemnicę, magiczną atmosferę, i siłę ludzkiej wyobraźni.

- Łódź ma w sobie tajemnicę i potencjał. Przypomina mi trochę Nowy Jork. Tam trendy dotyczące przestrzeni miejskiej wyznaczają artyści. To oni w pewne obszary docierają jako pierwsi. Wyczuwają energię miejsc, w których czują się dobrze i które są dla nich inspirujące. Taka jest też Łódź: przez polskich artystów już odkryta i opanowana. Teraz nadchodzi czas, by o tym mieście usłyszeli i inni. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Łódź na to zasługuje - mówi Borys Lankosz, reżyser "Odkrytej".

Odkryta
Tytuł oryginalny

Odkryta

Gatunek

mystery

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Obsada

Podziel się opinią

Share
d3i5n9j

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i5n9j
d3i5n9j
d3i5n9j