Trwa ładowanie...
16-09-2011 13:12

Oglądaj filmy w niesamowitej jakości

Oglądaj filmy w niesamowitej jakościŹródło: helios.pl
d1qtlg9
d1qtlg9

Kupujesz telewizor z z ledowym podświetlaniem na całej powierzchni ekranu, o dużej rozdzielczości. Inwestujesz w blu-ray, a do kina chodzisz na filmy w 3D. Szukasz nowych technologii, aby oglądać swoje ulubione programy w jak najlepszej jakości. Musisz jednak pamiętać, że aby oglądać filmy w naprawdę dobrej jakości musisz zadbać nie tylko o zdobycze techniki, ale także o własne oczy.

Długotrwałe skupianie wzroku na ekranie telewizora czy komputera jest jedną z najczęstszych przyczyn zespołu suchego oka. Nic więc dziwnego, że choroba objawiająca się uczuciem suchości oka, zaczerwieniem, pieczeniem, swędzeniem, uczuciem „piasku pod powiekami” dotyka tak często kinomaniaków. Jeśli spędzasz przed monitorem komputera czy telewizorem więcej niż 8 godzin dziennie musisz wiedzieć, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka.

W toku ewolucji nasze oczy zostały przystosowane do patrzenia w dal, nasi praprzodkowie nie siedzieli przed komputerem czy telewizorem, który znajduje się zaledwie kilka metrów dalej, ale wypatrywali w oddali zwierzyny. Nasze oczy nie są przyzwyczajone do tego, aby cały czas skupiać wzrok na czymś, co znajduje się tak blisko, jest to dla nich ogromny wysiłek, dlatego szybko się męczą. Skupiając wzrok na czymś, co znajduje się blisko, rzadko mrugamy, a mruganie pozwala nawilżać powierzchnię gałki ocznej.

Ponieważ ewolucja naszych oczu nie przebiega w tak szybkim tempie co rewolucja technologiczna, dlatego potrzebujemy wspomóc ten jednej z najważniejszych naszych organów. Mocno eksploatowane oczy potrzebują ulgi dlatego warto sięgać po nawilżające krople do oczu. Takich produktów na rynku jest wiele, dlatego też należy wybierać je z rozsądkiem.

Najskuteczniejsze w działaniu są preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, np. Starazolin Hydrobalance i Starazolin Hydrobalance One.

d1qtlg9

Kwas hialuronowy znany jest głównie z medycyny estetycznej, ale ma on swe zastosowanie również w okulistyce. Hialuronowa substancja jest obecna w ciele człowieka nie tylko w płynie maziowym stawów, skórze i chrząstce, ale również w łzach. Dlatego nawilżające krople do oczu zawierające kwas hialuronowy są tak skuteczne. Preparaty te mają większą gęstość i wiążąc wodę, tworzą niewidzialny film na rogówce, który chroni oko przed wysychaniem. Preparaty z kwasem hialuronowym idealnie przylegają do rogówki, długo utrzymują się na powierzchni gałki ocznej i nie wpływają na ostrość widzenia. Kwas HA posiada właściwości lepkosprężyste, dzięki czemu działa na suche oczy jak balsam. Nie ma po nim żadnych pozostałości, skutecznie łagodzi i zmniejsza tarcie powiek. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe zapewne znasz uczcie dyskomfortu, które pojawia się zwłaszcza pod koniec dnia. Kwas hialuronowy łagodzi dyskomfort związany z używaniem soczewek kontaktowych i wydłuża czas ich noszenia. Jeśli jesteś ich zwolennikiem powinieneś
szczególnie zwrócić uwagę na preparaty, które posiadają w składzie tę substancję.

Pamiętaj, że żadne zdobycze techniki nie są w stanie zastąpić sprawnego narządu wzroku, aby móc więc móc jeszcze długo cieszyć oczy swoimi ulubionymi filmami zadbaj o nie już teraz.

d1qtlg9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtlg9