Trwa ładowanie...
d3ocbiz
Aktualności

Ogłoszono zwycięzców 10. Festiwalu "Sputnik nad Polską"

Zwycięzcą głównej nagrody 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" jest Kiriłł Sieriebriennikow za film "Uczeń". Jury nagrodziło go za "zamknięcie w oryginalnej i zdyscyplinowanej formie palącego problemu współczesności". "Sputnik nad Polską" jest największym w Europie przeglądem kinematografii rosyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogłoszono zwycięzców 10. Festiwalu "Sputnik nad Polską"
(Materiały prasowe)
d3ocbiz

Głównym bohaterem "Ucznia" jest młody chłopak Wieniamin, przekonany, że wie wszystko o moralności. Wie, co jest dobre, a co złe. Wie, jak powinno się przestrzegać zasad i przed kim należy je chronić. Zachowanie Wieniamina wystawia jego otoczenie na poważną próbę. Jasnooki młodzieniec, dotychczas onieśmielony nawet w kontaktach z rówieśniczkami, w mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe’a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym.

II nagrodę otrzymał Aleksandr Kott za film "Insight".

d3ocbiz

III nagroda wylądowała w rękach Iwana I. Twierdowskiego za "Zoologię".

*Wyróżnienie Jury *otrzymała aktorka Julia Aug za "niezwykły aktorski talent, który możemy podziwiać w wielu różnorodnych stylistycznie i gatunkowo filmach"

*Serca publiczności *i ich głosy powędrowały do debiutu fabularnego Aleksieja Krasowskiego i filmu "Windykator".

d3ocbiz

W Konkursie Filmów Dokumentalnych nagrodę główną, ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymał Iwan Twierdowskij za "Prognozę pogody".

Nagrodę Specjalną Jury przyznało filmowi "Brodski nie jest poetą" Ilji Biełowa.

Wyróżnienia otrzymali: Michaił Barynin za film "24 śniegi" oraz Zosia Rodkiewicz za film "Mój przyjaciel Borys Niemcow".

*Nagroda publiczności *spośród filmów dokumentalnych została przyznana filmowi "24 śniegi"

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d3ocbiz

Podziel się opinią

Share
d3ocbiz
d3ocbiz