Trwa ładowanie...
d3zzkro
d3zzkro

One small step - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film animowany "One small step" to wzruszająca, choć bardzo krótka historia małej dziewczynki, która najbardziej marzy zostaniu astronautą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zzkro
"One small step" (2018) to animowany film krótkometrażowy Youtube.com - stopklatki
Podziel się

One small step – zarys fabuły

Film "One small step" to animowana opowieść o małej dziewczynce o imieniu Luna. Dziewczynka jest pół-Amerykanką, pół-Chinką. Wychowuje się ze swoim tatą, sympatycznym, poczciwym szewcem. Mężczyzna jest wielkim wsparciem dla córki, zachęca ją do śmiałych marzeń i stara się przychylić nieba, niemalże dosłownie.

Główna bohaterka filmu "One small step" idzie na studia w zakresie astronomii i aplikuje do programów kosmicznych. Wszystkie starania zdają się iść na marne. Jednak pojawia się światełko w tunelu. Film krótkometrażowy "One small step" trwa jedynie 8 minut, ale pozostawia w sercu ślady na długo.

d3zzkro

One small step – ciekawostki

  • Tytuł filmu "One small step" nawiązuje do sławnych słów amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu.
  • Film powstał na podstawie współpracy twórców ze Stanów Zjednoczonych i Chin. To właśnie dlatego główna bohaterka ma mieszane korzenie amerykańsko-chińskie.
  • Film "One small step" został wyświetlony i nagrodzony podczas kilku festiwali. Otrzymał między innymi nominację w kategorii Najlepszy film międzynarodowy krótkometrażowy na Fantasia Film Festival, a także nagrodę publiczności podczas Hamptons International Film Festival oraz Red Rock Film Festival.
  • Jednym z reżyserów filmu "One small step" jest Andrew Chesworth, który pracował przy takich animacjach jak "Wielka szóstka" (2014), "Zwierzogród" (2016) czy "Vaiana: Skarb oceanu" (2016).

Zobacz także: Najlepsze filmy krótkometrażowe 2018

Tytuł oryginalny

One small step

Gatunek

animowany, krótkometrażowy, przygodowy

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Chiny

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.06.2018

Czas trwania

8 min.

d3zzkro

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d3zzkro
d3zzkro