ycipk-10dqzd
ycipk-10dqzd

One small step - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film animowany "One small step" to wzruszająca, choć bardzo krótka historia małej dziewczynki, która najbardziej marzy zostaniu astronautą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-10dqzd
"One small step" (2018) to animowany film krótkometrażowy Youtube.com - stopklatki
Podziel się

One small step – zarys fabuły

Film "One small step" to animowana opowieść o małej dziewczynce o imieniu Luna. Dziewczynka jest pół-Amerykanką, pół-Chinką. Wychowuje się ze swoim tatą, sympatycznym, poczciwym szewcem. Mężczyzna jest wielkim wsparciem dla córki, zachęca ją do śmiałych marzeń i stara się przychylić nieba, niemalże dosłownie.

Główna bohaterka filmu "One small step" idzie na studia w zakresie astronomii i aplikuje do programów kosmicznych. Wszystkie starania zdają się iść na marne. Jednak pojawia się światełko w tunelu. Film krótkometrażowy "One small step" trwa jedynie 8 minut, ale pozostawia w sercu ślady na długo.

ycipk-10dqzd

One small step – ciekawostki

  • Tytuł filmu "One small step" nawiązuje do sławnych słów amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu.
  • Film powstał na podstawie współpracy twórców ze Stanów Zjednoczonych i Chin. To właśnie dlatego główna bohaterka ma mieszane korzenie amerykańsko-chińskie.
  • Film "One small step" został wyświetlony i nagrodzony podczas kilku festiwali. Otrzymał między innymi nominację w kategorii Najlepszy film międzynarodowy krótkometrażowy na Fantasia Film Festival, a także nagrodę publiczności podczas Hamptons International Film Festival oraz Red Rock Film Festival.
  • Jednym z reżyserów filmu "One small step" jest Andrew Chesworth, który pracował przy takich animacjach jak "Wielka szóstka" (2014), "Zwierzogród" (2016) czy "Vaiana: Skarb oceanu" (2016).

Zobacz także: Najlepsze filmy krótkometrażowe 2018

Tytuł oryginalny

One small step

Gatunek

animowany, krótkometrażowy, przygodowy

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Chiny

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.06.2018

Czas trwania

8 min.

ycipk-10dqzd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-10dqzd
ycipk-10dqzd