Trwa ładowanie...
d32j14a

One small step

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film animowany "One small step" to wzruszająca, choć bardzo krótka historia małej dziewczynki, która najbardziej marzy zostaniu astronautą.
d32j14a
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: TAIKO Studios

One small step – zarys fabuły

Film "One small step" to animowana opowieść o małej dziewczynce o imieniu Luna. Dziewczynka jest pół-Amerykanką, pół-Chinką. Wychowuje się ze swoim tatą, sympatycznym, poczciwym szewcem. Mężczyzna jest wielkim wsparciem dla córki, zachęca ją do śmiałych marzeń i stara się przychylić nieba, niemalże dosłownie.

Główna bohaterka filmu "One small step" idzie na studia w zakresie astronomii i aplikuje do programów kosmicznych. Wszystkie starania zdają się iść na marne. Jednak pojawia się światełko w tunelu. Film krótkometrażowy "One small step" trwa jedynie 8 minut, ale pozostawia w sercu ślady na długo.

One small step – ciekawostki

  • Tytuł filmu "One small step" nawiązuje do sławnych słów amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu.
  • Film powstał na podstawie współpracy twórców ze Stanów Zjednoczonych i Chin. To właśnie dlatego główna bohaterka ma mieszane korzenie amerykańsko-chińskie.
  • Film "One small step" został wyświetlony i nagrodzony podczas kilku festiwali. Otrzymał między innymi nominację w kategorii Najlepszy film międzynarodowy krótkometrażowy na Fantasia Film Festival, a także nagrodę publiczności podczas Hamptons International Film Festival oraz Red Rock Film Festival.
  • Jednym z reżyserów filmu "One small step" jest Andrew Chesworth, który pracował przy takich animacjach jak "Wielka szóstka" (2014), "Zwierzogród" (2016) czy "Vaiana: Skarb oceanu" (2016).
One small step
Tytuł oryginalny

One small step

Gatunek

animowany, krótkometrażowy, przygodowy

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone, Chiny

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.06.2018

Czas trwania

8 min.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32j14a
d32j14a
d32j14a