Trwa ładowanie...
02-02-2016 12:23

Orły 2016: Głosowanie członków Polskiej Akademii Filmowej zakończone

Orły 2016: Głosowanie członków Polskiej Akademii Filmowej zakończoneŹródło: East news
dbixz59
dbixz59

W poniedziałek 1 lutego o godzinie 23.59 zakończyło się głosowanie członków Polskiej Akademii Filmowej na nominacje do Orłów 2016, Polskich Nagród Filmowych.

Od dziś PwC, wiodąca na rynku firma audytorsko-doradcza, która od samego początku istnienia Orłów, czyli od 18 lat przeprowadza głosowanie Akademii i gwarantuje jego tajność i poufność, rozpoczyna liczenie głosów członków Polskiej Akademii Filmowej, do której należy ponad 600 polskich filmowców. To ich głosami zostaną wyłonieni najpierw nominowani, a potem laureaci Orłów.

Dzięki PwC, która przeprowadza też głosowanie na Oscary i gwarantuje ich tajność, cały proces, najpierw wyboru nominowanych filmów i twórców, a później zwycięzców w poszczególnych kategoriach przebiega z zachowaniem najwyższych standardów. Audytorzy i Partnerzy PwC gwarantują tajność i poufność na każdym etapie.

„Tak jak nasi koledzy z PwC w Stanach Zjednoczonych, którzy odpowiadają za proces głosowania do filmowych Oscarów, dbamy o to, aby oddawanie głosów na filmy nominowane do Orłów było rzetelne i wiarygodne. Dlatego proces jest wieloetapowy, a końcowy wynik znają tylko dwie osoby, które do ostatniego momentu strzegą tej tajemnicy. Dla PwC to powód do dumy, że od początku jesteśmy partnerem Konkursu, jednego z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce" - mówi Krzysztof Szułdrzyński, partner zarządzający działem audytu w PwC, od lat związany z Konkursem.

dbixz59

Po zamknięciu głosowania na nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły, wybory Akademików zliczy zespół audytorów - zgodnie z procedurą, w celu zachowania pełnej tajności, każdy z członków zespołu będzie liczył określony procent oddanych głosów.

W kolejnym etapie zliczania głosów na nominacje dwóch Partnerów PwC – Krzysztof Szułdrzyński oraz Piotr Wyszogrodzki, zasiądą w tajnej kancelarii spełniającej wszystkie najbardziej surowe atesty bezpieczeństwa i poufności. Tam odszyfrują plik z wynikami, przygotowanymi przez zespół audytorów - by to zrobić będą musieli jednocześnie aktywować specjalne klucze informatyczne, którymi dysponują nimi tylko oni.

Obaj Partnerzy jeszcze zliczą oddane głosy, podsumują je i osobiście wydrukują tytuły filmów i nazwiska nominowanych twórców, włożą je do kopert i zalakują - tą samą maszyną lakującą, która została użyta podczas pierwszej edycji Polskich Nagród Filmowych Orły w 1999 roku.

Do ostatniego momentu, czyli ogłoszenia nominacji podczas konferencji prasowej, oraz zwycięzców poszczególnych kategorii na ceremonii wręczenia Orłów, tylko ci dwaj Partnerzy PwC będą znali wyniki głosowania.

dbixz59

A ogłoszenie Nominacji do Orłów 2016 będzie miało miejsce już 4 lutego 2016 roku o godzinie 12.00 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Wtedy to koperty z nazwiskami nominowanych zostaną publicznie otwarte i ogłoszone na uroczystej konferencji prasowej.

Po ogłoszeniu nominacji członkowie Polskiej Akademii Filmowej po raz drugi przystąpią do głosowania – w tej drugiej turze wyłonią już Laureatów Orłów 2016.

Kolejne etapy konkursu to spotkanie z Nominowanymi i ogłoszenie Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia (2 marca) oraz Ceremonia Orłów (7 marca), na której zostaną ogłoszone nazwiska Laureatów Orłów 2016.

Partnerami Przeglądu Orłów 2016 są Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Głównym partnerem medialnym - Program TVP2 oraz Grupa Wirtualna Polska, Twój Styl, Pani, Show, Grazia, Film&Kamera TV i TOK FM. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2016 przygotowuje Onet VOD. Partnerem organizacji jest Krakowska Fundacja Filmowa, a listę filmów kandydujących do Orłów przygotowuje boxoffice.pl.

dbixz59
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbixz59