WP

Orły 2019: Użytkownicy WP wybrali! "Kler" z Polską Nagrodą Publiczności

W tym roku Polska Akademia Filmowa wytypowała trzy tytuły o Nagrodę Publiczności: "Kler", "Zimna Wojna" i "Kamerdyner". Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali jeden spośród tych trzech wybitnych tytułów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Gajos w filmie "Kler"
Janusz Gajos w filmie "Kler" (Materiały prasowe)
WP

Choć wyścig był wyrównany i wiele osób obstawiało, że faworytem może być "Zimna Wojna", to wygrał film Wojtka Smarzowskiego.

Zobacz wideo:

WP

"Kler", który poruszył temat pedofilii wśród księży nieźle namieszał w polskiej kinematografii i sprowokował społeczeństwo do gorącej dyskusji na temat kościoła katolickiego. I choć "Zimna Wojna" weszła na międzynarodowe salony przynosząc Pawłowi Pawlikowskiemu rozgłos i uznanie, to jednak niekwestionowanym faworytem pozostał "Kler". Udowodnił to chociażby światowy box office. To on przyniósł twórcom i dystrybutorowi przychód w kwocie ponad 29 mln. dol.

Zobacz też: Nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019 ogłoszone. "Kler" powalczy z "Zimną wojną"

Orły przyznawane są w 19 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 25 marca 2019 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Wirtualna Polska.

Zobacz też:Następny rekord pobity. "Kler" jest najbardziej kasową polską produkcją ostatnich 30 lat!

WP
Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP