Trwa ładowanie...

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominacje i faworyt

Oscar 2019 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego jest nagrodą niezwykle wyczekiwaną przez twórców pochodzących spoza Stanów Zjednoczonych. Co roku w konkursie startuje ok. 100 obrazów z różnych stron świata. W tym roku w finałowej piątce znalazła się polska "Zimna wojna". Czy ma szansę na Oscara w starciu z faworyzowaną "Romą"?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominacje i faworytŹródło: East News
d20u3h3
d20u3h3

Oscary 2019 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny – nominacje

Wśród filmów wyróżnionych przez Akademię w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny znalazły się produkcje z Libanu, Polski czy Niemiec. Oto wszystkie nominacje do Oscara 2019:

Poza nominowanymi produkcjami warto również wspomnieć o filmach, które nie dostały się do finałowej piątki. Są to "Ayka" (Kazachstan)
, "The birds of passages" (Kolumbia)
, "Winni" (Norwegia)
oraz "Płomienie" (Korea Południowa)
.

d20u3h3

Co ciekawe, producenci z Hollywood chcą zrobić amerykański remake "Winnych". Podobnie postąpili w przypadku "Nietykalnych" (2011) – w 2018 roku do kin w USA wszedł obraz "The upside" — a także koreańskiego "Oldboya" (2003). W amerykańskiej wersji główną rolę zagrał Josh Brolin.

Oscar 2019 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego – faworyci

Od ogłoszenia nominacji nie gasną spekulacje dotyczące laureata wyścigu oscarowego w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Głównym faworytami są przedstawiciele z Meksyku i z Polski.

W wielu zagranicznych rankingach "Roma" Alfonso Cuarona jest faworytem Oscarów 2019. Jeśli dostałaby 3 statuetki w najważniejszych kategoriach (Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy film nieanglojęzyczny), byłby to pierwszy raz w historii Oscarów. Głównym przeciwnikiem Alfonso Cuarona jest jednak Paweł Pawlikowski, którego "Zimną wojnę" opisuje się jako jeden z najpiękniejszych artystycznych dramatów.

Nie możemy nie wspomnieć również o pozostałych kandydatach do Oscara. Zarówno "Kafarnaum", jak i "Złodziejaszki" czy "Never look away" to filmy wyjątkowe, które odznaczają się na tle innych produkcji w swojej kategorii.

d20u3h3

Oscar 2019 dla Zimnej wojny – szanse na statuetkę

Oscar 2019 dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego to marzenie wielu filmoznawców i widzów, którzy pokochali styl reżysera. Jednak ze względu na statuetkę za "Idę", członkowie Akademii mogą nas pominąć w tej kategorii, faworyzując "Romę" lub przyznając Oscara innej nieanglojęzycznej produkcji. W podobnej sytuacji jest Florian Henckel von Donnersmarck, którego "Życie na podsłuchu" dostało statuetkę w 2008 roku.

Trudno spekulować, jakie nastroje będą panowały w komisji. Sądzimy jednak, że Oscara 2019 możemy otrzymać w kategorii Najlepsze zdjęcia. Już w czasie 87. gali mówiono o tym, że fotografie Łukasza Żala są wybitne. Choć marzymy o trzech Oscarach i trzymamy mocno kciuki za "Zimną wojnę" i Pawła Pawlikowskiego ma on mocnego przeciwnika w osobie Alfonso Cuarona.

Co się wydarzy na 91. gali? Przekonamy się, oglądając oscarową transmisję – na streamie Akademii czy na kanale Canal+.

d20u3h3
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d20u3h3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20u3h3