Trwa ładowanie...
d32ef4h

Winni

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Thriller “Winni” to wciągająca historia dyspozytora numeru ratunkowego. Z jednej strony twórcy umiejscawiają fabułę w jednym pomieszczeniu, z drugiej zaś przenoszą ją do wnętrza bohatera.
d32ef4h
4
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Winni – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Winni" jest Asger Holm, dyspozytor numeru 112. Jak się okazuje, mężczyzna jest byłym policjantem, a odkąd zakończył służbę, nawiedzają go traumy z przeszłości. W filmie ujętych zostało kilka ostatnich godzin zmiany Holma. Dyspozytor odbiera kolejne telefony od narkomanów albo zgubionych dzieci. W końcu odbiera jednak telefon, który go niepokoi. Dzwoniąca kobieta odpowiada enigmatycznie półsłówkami, a ton jej głosu wskazuje na paniczny strach.

Asger Holm domyśla się, że kobieta została porwana i ze swojego stanowiska dyspozytora prowadzi akcję ratowniczą, chociaż nie zawsze spotyka się z przychylnością służb. Zaczyna się wyścig z czasem, a w tle rozgrywają się wewnętrzne dylematy bohatera.

Film "Winni" to doskonale wygrany thriller, który wciąga widza w ryzykowną rozgrywkę i skomplikowaną psychikę głównego bohatera.

Winni – ciekawostki

  • Twórcy filmu "Winny", reżyser, producent, operator kamery i montażysta znają się ze szkoły filmowej National Film School of Denmark.
  • Film "Winni" był wyświetlany na różnych międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi na Brussels International Film Festival, Rotterdam International Film Festival czy Sundance Film Festival. Na dwóch ostatnich zdobył nagrodę publiczności.
  • Film został wyświetlony również na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
  • Film "Winni" został oficjalnym kandydatem duńskim do konkursu filmów nieanglojęzycznych 91. gali oscarowej.
Winni
Tytuł oryginalny

Den skyldige

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.01.2018

Data polskiej premiery

09.11.2018

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ef4h
d32ef4h
d32ef4h