ycipk-6592wp

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy reżyser. Nominacje i faworyt

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera to jedna z najważniejszych statuetek. Członkowie Akademii doceniają w tym przypadku dorobek twórcy, a także kunszt i warsztat filmowy. Zobacz listę nominowanych do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy reżyser.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto sięgnie po Oscara 2019 w kategorii Najlepszy reżyser?
Kto sięgnie po Oscara 2019 w kategorii Najlepszy reżyser? (Getty Images)
ycipk-6592wp

Nominacje do Oscarów 2019 w kategorii Najlepszy reżyser – przewidywania

O Oscara w 2019 roku powalczą:

Przeczytaj więcej: Oscary 2019 - Najlepszy reżyser - wszyscy nominowani

ycipk-6592wp

Zanim zostały ogłoszone nominacje do Oscara, wśród bukmacherów i krytyków pojawiały się nazwiska Ryana Cooglera (reżysera "Czarnej Pantery") czy Petera Farrelly'ego (reżysera "Green book"). Laureat Oscara, Damien Chazelle, również został pominięty, choć wiele osób uważa, że "Pierwszy człowiek" był idealnie skrojony właśnie pod Akademię.

Ich miejsce (według krytyków) zajął Paweł Pawlikowski, który otrzymał Złotą Palmę reżyserką na festiwalu w Cannes. Czy polski reżyser okaże się czarnym koniem Oscarów?

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – kto ma szansę na statuetkę?

Największe szanse na otrzymanie statuetki ma Alfonso Cuaron, którego film "Roma" zdobył aż 10 nominacji. Nie jest to rekord w historii Oscarów, ponieważ najczęściej nominowanym filmem w historii w najważniejszych kategoriach był "La la land" (14), który nie pobił rekordu "Titanica". Superprodukcja Jamesa Camerona otrzymała aż 11 statuetek na 14 nominacji. Co ciekawe, Oscara nie dostali ani Kate Winslet, ani Leonardo DiCaprio. Na swoje złote nagrody musieli jeszcze poczekać.

ycipk-6592wp

Alfonso Cuaron jest faworytem Oscarów w 2019 roku. Za Oceanem spekuluje się o przyznaniu mu 3 statuetek: za najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, a także najlepszą reżyserię. Czy te przypuszczenia się potwierdzą? Przekonamy się, oglądając transmisję Oscarów. Tym bardziej że jego rywalem jest Yorgos Lanthimos ze świetną "Faworytą"!

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – wielkie powroty

Po raz pierwszy o Oscara w kategorii Najlepszy reżyser powalczy Spike Lee, który często w swoich filmach porusza tematykę społeczną. W najnowszym obrazie "Czarne bractwo. BlackKKlansman" z lekkim komediowym zacięciem pokazuje amerykański świat. Spike Lee nie otrzymał jeszcze żadnego Oscara w karierze (poza statuetką za całokształt twórczości), jednak ta sytuacja może się diametralnie zmienić już w niedzielny wieczór.

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – notowania Pawła Pawlikowskiego za granicą

ycipk-6592wp

Udział Pawła Pawlikowskiego w oscarowej rozgrywce był pewny, gdyż "Zimna wojna" to film na wysokim poziomie artystycznym. Nie spodziewano się jednak nominacji w kategorii Najlepszy reżyser. Była to jedna z największych oscarowych niespodzianek. Jego notowania nie są jednak bardzo wysokie.

Oscar dla Pawła Pawlikowskiego byłby dla wszystkich wielką niespodzianką. My jednak cieszylibyśmy się z takiej decyzji Akademii. Tym bardziej że autor oscarowej "Idy" to reżyser w pełni świadomy, który zdecydowanie wie, jak tworzyć kino artystyczne.

Przeczytaj więcej: Oscary 2019 - najnowsze informacje

ycipk-6592wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6592wp

ycipk-6592wp
ycipk-6592wp