Trwa ładowanie...

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy reżyser. Nominacje i faworyt

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera to jedna z najważniejszych statuetek. Członkowie Akademii doceniają w tym przypadku dorobek twórcy, a także kunszt i warsztat filmowy. Zobacz listę nominowanych do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy reżyser.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Oscar 2019 w kategorii Najlepszy reżyser. Nominacje i faworytŹródło: Getty Images
d1d21ts
d1d21ts

Nominacje do Oscarów 2019 w kategorii Najlepszy reżyser – przewidywania

O Oscara w 2019 roku powalczą:

Zanim zostały ogłoszone nominacje do Oscara, wśród bukmacherów i krytyków pojawiały się nazwiska Ryana Cooglera (reżysera "Czarnej Pantery") czy Petera Farrelly'ego (reżysera "Green book"). Laureat Oscara, Damien Chazelle, również został pominięty, choć wiele osób uważa, że "Pierwszy człowiek" był idealnie skrojony właśnie pod Akademię.

Ich miejsce (według krytyków) zajął Paweł Pawlikowski, który otrzymał Złotą Palmę reżyserką na festiwalu w Cannes. Czy polski reżyser okaże się czarnym koniem Oscarów?

d1d21ts

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – kto ma szansę na statuetkę?

Największe szanse na otrzymanie statuetki ma Alfonso Cuaron, którego film "Roma" zdobył aż 10 nominacji. Nie jest to rekord w historii Oscarów, ponieważ najczęściej nominowanym filmem w historii w najważniejszych kategoriach był "La la land" (14), który nie pobił rekordu "Titanica". Superprodukcja Jamesa Camerona otrzymała aż 11 statuetek na 14 nominacji. Co ciekawe, Oscara nie dostali ani Kate Winslet, ani Leonardo DiCaprio. Na swoje złote nagrody musieli jeszcze poczekać.

Alfonso Cuaron jest faworytem Oscarów w 2019 roku. Za Oceanem spekuluje się o przyznaniu mu 3 statuetek: za najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, a także najlepszą reżyserię. Czy te przypuszczenia się potwierdzą? Przekonamy się, oglądając transmisję Oscarów. Tym bardziej że jego rywalem jest Yorgos Lanthimos ze świetną "Faworytą"!

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – wielkie powroty

Po raz pierwszy o Oscara w kategorii Najlepszy reżyser powalczy Spike Lee, który często w swoich filmach porusza tematykę społeczną. W najnowszym obrazie "Czarne bractwo. BlackKKlansman" z lekkim komediowym zacięciem pokazuje amerykański świat. Spike Lee nie otrzymał jeszcze żadnego Oscara w karierze (poza statuetką za całokształt twórczości), jednak ta sytuacja może się diametralnie zmienić już w niedzielny wieczór.

Oscar 2019 dla najlepszego reżysera – notowania Pawła Pawlikowskiego za granicą

Udział Pawła Pawlikowskiego w oscarowej rozgrywce był pewny, gdyż "Zimna wojna" to film na wysokim poziomie artystycznym. Nie spodziewano się jednak nominacji w kategorii Najlepszy reżyser. Była to jedna z największych oscarowych niespodzianek. Jego notowania nie są jednak bardzo wysokie.

d1d21ts

Oscar dla Pawła Pawlikowskiego byłby dla wszystkich wielką niespodzianką. My jednak cieszylibyśmy się z takiej decyzji Akademii. Tym bardziej że autor oscarowej "Idy" to reżyser w pełni świadomy, który zdecydowanie wie, jak tworzyć kino artystyczne.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1d21ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d21ts