Trwa ładowanie...
ycipk-szdfy7

Oscary 2019: Akademia Filmowa wycofała się z kontrowersyjnej decyzji

Nagrody w czterech kategoriach zostaną jednak pokazane w normalnym czasie antenowym. Akademia Filmowa ugięła się pod naporem miażdżącej krytyki środowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Pawlikowski z Oscarem za "Idę". W tym roku walczy o kolejne
Paweł Pawlikowski z Oscarem za "Idę". W tym roku walczy o kolejne (East News)
ycipk-szdfy7

W mijającym tygodniu w Hollywood nie mówiło się o niczym innym.

Przypomnijmy. We wtorek ogłoszono, że Oscary w kategoriach zdjęcia, montaż, krótkometrażowy film fabularny i charakteryzacja zostaną przyznane podczas… przerwy reklamowej.

Obejrzyj: Holland ocenia szanse "Zimnej Wojny" na Oscara

ycipk-szdfy7

Telewidzowie śledzący transmisję ABC mieli nie zobaczyć ani momentu wręczenia statuetek, ani nie wysłuchają przemówień zwycięzców.

Informację potwierdził John Bailey, prezes Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wręczanie czterech Oscarów w przerwie reklamowej wiązano z chęcią skrócenia gali do 3 godz.

Zobacz także: Łukasz Żal o nominacji do Oscara: "Nogi się pode mną uginały"

ycipk-szdfy7

Problem dotknął także Polski. Na statuetkę za zdjęcia szansę ma Łukasz Żal ("Zimna wojna").

I wtedy się zaczęło. Głosy niezadowolenia, złośliwości czy wręcz oburzenie przetoczyły się przez wszystkie media. Na Twitterze zawrzało.

Padły mocne słowa. Swój sprzeciw wyrazili reżyserzy, aktorzy i ludzie związani z show-biznesem. Tacy jak Quentin Tarantino, Martin Scorsese czy Russel Crowe. I najwyraźniej poskutkowało.

Jak czytamy w "Variety", nagrody we wszystkich 24 kategoriach zostaną wręczone na wizji.

ycipk-szdfy7

- Akademia wsłuchała się w zdania osób związanych z branżą. Nie możemy doczekać się niedzielnej gali – czytamy w oświadczeniu.

91. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę 24 lutego (w nocy z 24 na 25 lutego polskiego czasu). Nagrody zostaną przyznane w 24 kategoriach. Polskie kino reprezentuje "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która ma szansę na trzy statuetki: dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, najlepszego reżysera (Paweł Pawlikowski) i autora zdjęć (Łukasz Żal).

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-szdfy7

ycipk-szdfy7
ycipk-szdfy7