Trwa ładowanie...
film
02-03-2010 12:07

Otwarcie Polsko-Włoskich Spotkań Filmowych

Otwarcie Polsko-Włoskich Spotkań FilmowychŹródło: Jupiterimages
d3mh2yt
d3mh2yt

W warszawskim Kinie Kultura odbyło się uroczyste otwarcie przeglądu filmowego towarzyszącego Polsko-Włoskim Spotkaniom Filmowym.

W kinie wypełnionym najmłodszymi widzami przecięto wstęgę - tym razem jej rolę spełniła taśma filmowa. Otwarcia dokonali goście z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci i Młodzieży w Giffoni - Marco Cesaro i Mario Ferrara, przedstawiciel Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Jacek Fuksiewicz oraz Przewodniczący Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia Filmowców Polskich Andrzej Jasiewicz. Nie obyło się oczywiście bez pomocy dzieci zgromadzonych na sali.

Podczas przeglądu można będzie uczestniczyć w projekcjach kilkunastu fabularnych i animowanych produkcji dla dzieci i młodzieży. Filmy te zostały wybrane przez międzynarodowe jury, składające się z dzieci w wieku od 3 do 17 lat, podczas festiwalu w Giffoni we Włoszech. Młodzi widzowie oceniają tam filmy w 4 różnych kategoriach, stosownie do swojej grupy wiekowej.

Do tej pory w obradach jury włoskiego festiwalu uczestniczyło 2000 najmłodszych a pochodzili oni z 44 różnych krajów. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Gryfon. Pierwszy festiwal odbył się w 1971 r. z inicjatywy wówczas siedemnastoletniego obecnego dyrektora festiwalu Claudio Gubitosi, aby promować filmy dla najmłodszych widzów.

Podczas minionych 39 lat festiwal ten odwiedzili m.in. Robert De Niro, Oliver Stone, Meryl Streep, Jeremy Irons, John Travolta, Wim Wenders, Ben Kingsley, Kathy Bates, Krzysztof Kieślowski, Danny De Vito. Festiwalowe projekcje we Włoszech połączone są z prezentacjami, dyskusjami, spotkaniami z twórcami, konkursami i warsztatami - wszystkie te wydarzenia towarzyszą również polskiemu przeglądowi, który odbywa się w Warszawie (1-5 marca w Kinie Kultura) i w Łodzi (2-4 marca w Kinie Polonia).

d3mh2yt

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3mh2yt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mh2yt