Trwa ładowanie...
14-08-2006 16:21

'Palimpsest' na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie

'Palimpsest' na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie
d12074p
d12074p

Już dziś, 14-go sierpnia rusza kolejna edycja jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. To na tym festiwalu po raz pierwszy pokazany zostanie najnowszy film Konrada Niepolskiego pt.: Palimpsest.

W tym roku Edinburgh International Film Festival obchodzi swoje 60-te urodziny. Jest to najdłużej kontynuowany festiwal filmowy w Wielkiej Brytanii i na świecie.

Po uroczystym otwarciu w poniedziałkową noc, we wtorek (15 sierpnia), drugiego dnia festiwalu, widzowie będą mogli zobaczyć film Konrada Niewolskiego Palimpsest, który zostanie wyświetlony w sekcji „Directors’ Showcase” i stanie do walki o nagrodę publiczności. ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z 'PALIMPSESTU' Podobno rzeczywistość jest tylko złudzeniem - najgorzej gdy przybierze postać sennego koszmaru. Bohater Palimpsestu, policyjny inspektor (Andrzej Chyra)
prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Wszystko wskazuje, że zbrodni dokonał ktoś z najbliższego otoczenia ofiary.

Zabójca jednak sprytnie zaciera ślady, plącze wątki, prowokuje zmysłowe doznania i retrospekcje. Tylko co w tym labiryncie znaczeń robi niepokojąco piękna... Magdalena Cielecka? Inspektor gubi trop w ciasnym szpitalnym korytarzu. Komu może zaufać? Czy w swoim śledztwie nie dotknął cienkiej granicy obłędu?

Pokaz w Edynburgu będzie europejską premierą Palimpsestu. **Do polskich kin film trafi 18 sierpnia pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

d12074p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12074p