Trwa ładowanie...

Panorama Niemiecka w ramach 22. WMFF

Share
Panorama Niemiecka w ramach 22. WMFF
d22d4ty

Kandydujący do Oscara obraz "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka oraz "Requiem" Hansa-Christiana Schmida znajdą się wśród filmów prezentowanych w ramach Panoramy Niemieckiej, stanowiącej element 22. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (WMFF).

  1. WMFF rozpoczął się piątek. Na Panoramę Niemiecką złoży się ponad 20 filmów.
d22d4ty

Cykl otwarty zostanie pokazem filmu "Requiem" w warszawskim kinie Relax. "Requiem" to inspirowana faktami historia 21-letniej Michaeli, podejrzewanej o opętanie przez diabła. W pokazie weźmie udział reżyser tego filmu, Hans-Christian Schmid.

W ramach Panoramy Niemieckiej widzowie będą mogli obejrzeć także m.in.: "Eden" Michaela Hoffmana, "Cząstki elementarne" Oskara Roehlera, "Ping pong" Matthiasa Luthardta - uznany za najlepszy film fabularny przez Stowarzyszenie Francuskich Scenarzystów i Kompozytorów (SACD), a także zestaw krótkometrażowych filmów autorstwa niemieckich studentów, zatytułowany "Następne pokolenie 2006".

Wśród reprezentantów niemieckiego środowiska filmowego, którzy gościć będą na 22. WMFF, znajdą się m.in. reżyserzy filmów prezentowanych na festiwalu: Michael Verhoeven - twórca obrazu "Nieznany żołnierz" i Dito Tsintsadze, który zrealizował film pt. "Człowiek z ambasady".

Do Warszawy przyjedzie także aktorka Martina Gedeck - odtwórczyni jednej z głównych ról w "Życiu na podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka. Na 13 października zaplanowano pokaz tego filmu w kinie Relax. W pokazie ma wziąć udział Gedeck.

  1. WMFF potrwa do 15 października. Widzowie będą mogli obejrzeć ponad 150 obrazów z 48 krajów, w tym 10 filmów kandydujących do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.

Pokazy filmów odbywają się w warszawskich kinach Relax, Kinoteka i Luna.

d22d4ty

Podziel się opinią

Share
d22d4ty
d22d4ty