Trwa ładowanie...
09-10-2006 10:56

Panorama Niemiecka w ramach 22. WMFF

Panorama Niemiecka w ramach 22. WMFF
d3003pm
d3003pm

Kandydujący do Oscara obraz "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka oraz "Requiem" Hansa-Christiana Schmida znajdą się wśród filmów prezentowanych w ramach Panoramy Niemieckiej, stanowiącej element 22. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (WMFF).

  1. WMFF rozpoczął się piątek. Na Panoramę Niemiecką złoży się ponad 20 filmów.

Cykl otwarty zostanie pokazem filmu "Requiem" w warszawskim kinie Relax. "Requiem" to inspirowana faktami historia 21-letniej Michaeli, podejrzewanej o opętanie przez diabła. W pokazie weźmie udział reżyser tego filmu, Hans-Christian Schmid.

W ramach Panoramy Niemieckiej widzowie będą mogli obejrzeć także m.in.: "Eden" Michaela Hoffmana, "Cząstki elementarne" Oskara Roehlera, "Ping pong" Matthiasa Luthardta - uznany za najlepszy film fabularny przez Stowarzyszenie Francuskich Scenarzystów i Kompozytorów (SACD), a także zestaw krótkometrażowych filmów autorstwa niemieckich studentów, zatytułowany "Następne pokolenie 2006".

d3003pm

Wśród reprezentantów niemieckiego środowiska filmowego, którzy gościć będą na 22. WMFF, znajdą się m.in. reżyserzy filmów prezentowanych na festiwalu: Michael Verhoeven - twórca obrazu "Nieznany żołnierz" i Dito Tsintsadze, który zrealizował film pt. "Człowiek z ambasady".

Do Warszawy przyjedzie także aktorka Martina Gedeck - odtwórczyni jednej z głównych ról w "Życiu na podsłuchu" Floriana Henckela-Donnersmarcka. Na 13 października zaplanowano pokaz tego filmu w kinie Relax. W pokazie ma wziąć udział Gedeck.

  1. WMFF potrwa do 15 października. Widzowie będą mogli obejrzeć ponad 150 obrazów z 48 krajów, w tym 10 filmów kandydujących do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.

Pokazy filmów odbywają się w warszawskich kinach Relax, Kinoteka i Luna.

d3003pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3003pm