Trwa ładowanie...
d41un2l

Patrick Marber

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d41un2l
Scenarzysta:
Filmografia:

Skyfall (2012) (Gareth Mallory)

Obłąkana miłość (2005) (Brenda Raphael)

Zdjęcie

urodził się w Londynie w 1964 roku. Rozpoczynał swoją karierę jako artysta specjalizujący się w monologu komediowym, nieco później zainteresował się pisarstwem, a także występował w brytyjskim radio i telewizyjnym show "Knowing Me, Knowing You".

Jego pierwsza sztuka teatralna pt. "Dealer's Choice" miała swój debiut na deskach londyńskiego Royal National Theatre w 1995 roku, po czym wystawiana była z sukcesem na West Endzie. Druga ze sztuk Marbera - Bliżej” („Closer”) po raz pierwszy weszła do repertuaru londyńskiego w 1997 roku, szybko zyskując sobie pozycję międzynarodowego przeboju i będąc wystawianą przez ponad 100 scen teatralnych, grających ją w ponad 30 językach na całym świecie.

Oprócz reżyserowania swoich własnych tekstów dramatycznych, Marber wyreżyserował także produkcję sceniczną sztuk Craiga Raine'a "1953", Dennisa Pottera "Blue Remembered Hills", Davida Mameta "The Old Neighborhood" oraz Harolda Pintera "Dozorca” /The Caretaker/. W 2000 roku sam wystąpił w jednej z ról we wznowieniu dramatu Davida Mameta "Speed-the-Plow", wystawianym na West Endzie.

Za swoją radiową, telewizyjną i teatralną działalność Marber zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, w tym między innymi nagrodę BAFTA za Najlepszy Program Komediowy oraz Nagrodę im. Laurence’a Olivier za Najlepszą Nową Sztukę Sezonu, a była to właśnie Bliżej” („Closer”), uhonorowana także przez inne gremia, w tym m.in. Londyńskich Krytyków Teatralnych i Nowojorskich Krytyków Teatralnych (za najlepszą sztukę zagraniczną).

Bliżej” („Closer”) jest pierwszym przeniesionym na ekran scenariuszem autorstwa Marbera.

d41un2l
d41un2l
d41un2l
d41un2l
d41un2l