Trwa ładowanie...

Paul McCartney i Ringo Starr w "Żółtej łodzi podwodnej"?

Share
Paul McCartney i Ringo Starr w "Żółtej łodzi podwodnej"?
Źródło: megafon.pl
d7dcplo

Robert Zemeckis planuje nową wersję filmu "Żółta łódź podwodna" i chętnie zaangażowałby dwóch żyjących muzyków The Beatles.

Reżyser nie sprecyzował w jakich rolach Paul McCartney i Ringo Starr mieliby się pojawić, potwierdził jednak, że są oni jego pierwszymi kandydatami. - Jeszcze nie wiemy, czy są zainteresowani udziałem - wyjawił.

Oryginalne dzieło z 1968 roku to surrealistyczna, zrealizowana w psychodelicznych barwach animacja z muzyką The Beatles. Film przedstawia historię legendarnego kwartetu, udającego się w podróż do podmorskiej krainy zwanej Pepperlandią. Muzycy wsiadają w tytułową łódź, aby wyzwolić odległą arkadię spod panowania nudnych i bezbarwnych Sinych Smutasów.

d7dcplo

Zemeckis planuje zrekonstruować słynną opowieść w technologii trójwymiarowej. Reżyser skorzysta z narzędzia performance capture, pozwalającego tworzyć animację na bazie zapisu gry aktorskiej. Premiera filmu, który powstanie pod szyldem wytwórni Disneya, planowana jest na lato 2012 roku.

Chociaż od rozpadu grupy The Beatles minęło 39 lat, twórczość Brytyjczyków wciąż dostarcza inspiracji artystom z różnych dziedzin. W roku 2007 muzyka kwartetu stworzyła podstawę dla filmu "Across the Universe" Julie Taymor.

Filmografię Roberta Zemeckisa zamyka "Opowieść wigilijna", która trafi na polskie ekrany 20 listopada 2009 roku.

d7dcplo

Podziel się opinią

Share
d7dcplo
d7dcplo