Trwa ładowanie...

Penélope Cruz i Anne Hathaway chcą być Marią Callas

Share
Penélope Cruz i Anne Hathaway chcą być Marią Callas
Źródło: megafon.pl
d1r3f2b

W Wielkiej Brytanii powstają dwa filmy o życiu diwy operowej Marii Callas. O role w jednym z nich rywalizują Penélope Cruz i Anne Hathaway.

Pierwszy ze wspomnianych filmów będzie nosić tytuł "Callas". Scenariusz projektu oparty jest na biografii śpiewaczki "So Proud, So Fragile" pióra Włocha Alfonso Signoriniego. Adaptacją książki na potrzeby kina zajął się Niall Johnson. Anne Hathaway i Penélope Cruz ubiegają się o główną rolę w produkcji. Fabuła filmu koncentrować się będzie na romansie śpiewaczki z milionerem Arystotelesem Onassisem. Rozpoczęty w roku 1959 związek doprowadził ostatecznie do rozwodu bogacza z żoną Athiną.

Drugi film nosi tytuł "Greek Fire", a rolę główną zagra w nim Eva Mendes. Autorem scenariusza jest laureat Oscara Julian Fellowes. Kanwą dla projektu jest inna biografia Callas, tym razem napisana przez Nicholasa Gage'a. Film również przedstawi historię romansu między operową diwą i jednym z najbogatszych ludzi świata.

Przypomnijmy, iż na dużym ekranie życie śpiewaczki mogliśmy oglądać w 2002 roku za sprawą produkcji Franco Zeffirelli. Wówczas Callas zagrała Fanny Ardant.

Anne Hathaway ostatnio polscy widzowie mogli podziwiać w "Ślubne wojny", a Penélope Cruz w filmie Woody'ego Allena "Vicky Christina Barcelona".

d1r3f2b

Podziel się opinią

Share
d1r3f2b
d1r3f2b