Trwa ładowanie...
24-04-2007 16:54

'Perły z lamusa' powracają

Share
'Perły z lamusa' powracająŹródło: Archiwum festiwalu Toffi
d2t7hb5

Już jutro, 25 kwietnia, wraca do nas i rozpoczyna w toruńskim kinie Studyjnym Orzeł swoje "drugie życie", legendarny, znany z telewizji cykl "Perły z lamusa"!

Cykl zainauguruje osobiście Tomasz Raczek, współtwórca - wraz z Zygmuntem Kałużyńskim - idei "Pereł". projekcję rozpocznie cykl filmu Roberta Aldrich'a "Śmiertelny pocałunek", poprzedzi tradycyjna rozmowa z Tomaszem Raczkiem o filmie kinie i "Perłach".

Dzięki kinu "Orzeł" przy pomocy festiwalu filmowego TOFFI, po kilku latach niebytu przywracamy kinomanom ten legendarny cykl filmowy, który przez czytelników "Polityki" został uznany za jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych minionego czterdziestolecia.

Po spotkaniu z Tomaszem Raczkiem zapraszamy na "wybrany z listy "Pereł" film Roberta Aldrich'a "Śmiertelny pocałunek". Jest to jeden z najbardziej klasycznych thrillerów w historii kina. Prywatny detektyw - Mike Hammer - zabiera pewnej nocy do swojego samochodu śmiertelnie przestraszoną dziewczynę - uciekinierkę ze szpitala psychiatrycznego.

d2t7hb5

Bohaterowie mają poważny wypadek samochodowy, po którym dziewczyna umiera, a główny bohater jest ciężko ranny. Po wyjściu ze szpitala detektyw postanawia rozwikłać zagadkę nieszczęsnej pasażerki. Od tego momentu wplątuje się w tajemniczą aferę; zaprzyjaźniony agent FBI odradza mu prowadzenie śledztwa, pod jego samochód zostaje podłożona bomba zegarowa, jakiś gang dybie na jego życie...

Kultowy cykl filmowy „Perły z Lamusa” przez kilkanaście lat prowadzili wspólnie Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński. Od 2006 roku TFF Toffi przyznaje, jako jedyny w kraju Nagrodę Filmową im. Zygmunta Kałużyńskiego. Za zgodą Tomasza Raczka toruńskie kino Orzeł będzie miejscem, w którym „Perły” będą pojawiały się systematycznie raz na kwartał z kolejnym filmem z "perłowej listy".

"Perły z lamusa" 25 kwietnia, kino Orzeł w Toruniu, Strumykowa 3, g. 19.00.

d2t7hb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7hb5
d2t7hb5