Trwa ładowanie...
Aktualności

Peter Capaldi szykuje się do roli dwunastego Doktora Who

Share
Peter Capaldi szykuje się do roli dwunastego Doktora Who
d1509zp

Peter Capaldi sumiennie przygotowuje się do przejęcia roli Doktora Who. Producent Steven Moffat ujawnił, że nakręcono już część zdjęć do premierowych odcinków, a obecnie trwają poszukiwania kostiumu dla Władcy Czasu.

- Peter pisał do mnie: "Jestem z kostiumografem, idzie nam całkiem nieźle" - mówi Moffat. - Podał też kilka szczegółów, których nie zrozumiałem. Pozwoliłem im zająć się tym tematem, jedynie na koniec wydam ocenę "tak" lub "nie". Peter zna się na rzeczy. Ma wyrobioną opinię na temat ubioru, jest bardzo elegancki.

W wywiadzie dla magazynu "Radio Times" producent dodał, że tym razem woli polegać na guście specjalistów. Podczas przygotowań do obcięcia roli jedenastego Doktora, czyli Matta Smitha, początkowo nie zgodził się na dodanie charakterystycznej muszki do kostiumu. Twierdził, że nie chce zrobić z aktora postaci z kreskówki. Tymczasem mucha Matta stała się jego znakiem rozpoznawczym.

Pierwszy odcinek z udziałem Capaldiego zostanie wyemitowany w Boże Narodzenie, będzie to jednocześnie pożegnanie ze Smithem. Na 23 listopada zaplanowano premierę specjalnego epizodu nakręconego z okazji półwiecza powstawania flagowej serii BBC.

d1509zp

Podziel się opinią

Share
d1509zp
d1509zp