Trwa ładowanie...
dc83fbt
dc83fbt

Piąta pora roku - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Piąta pora roku” to polski dramat obyczajowy z 2012 roku w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Scenariusz napisała Natalia Pryzowicz, a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Za produkcję odpowiada Włodzimierz Niderhaus. Obraz był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia.

Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

W filmie „Piąta pora roku” w rolach głównych zagrali: Ewa Wiśniewska (jako Barbara), Marian Dziędziel (Witold), Andrzej Grabowski (Bogdan), Agnieszka Mandat (Irena), Teresa Szmigielówna (staruszka), Leszek Lichota (gospodarz), Grzegorz Kwas (Marian), Joanna Falkowska-Misiak (Miriam), Natalia Rybicka (autostopowiczka), Gabriela Oberbek (tirówka).

dc83fbt

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

dc83fbt
dc83fbt