WP
WP

Piąta pora roku - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Piąta pora roku” to polski dramat obyczajowy z 2012 roku w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Scenariusz napisała Natalia Pryzowicz, a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Za produkcję odpowiada Włodzimierz Niderhaus. Obraz był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia.

Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

W filmie „Piąta pora roku” w rolach głównych zagrali: Ewa Wiśniewska (jako Barbara), Marian Dziędziel (Witold), Andrzej Grabowski (Bogdan), Agnieszka Mandat (Irena), Teresa Szmigielówna (staruszka), Leszek Lichota (gospodarz), Grzegorz Kwas (Marian), Joanna Falkowska-Misiak (Miriam), Natalia Rybicka (autostopowiczka), Gabriela Oberbek (tirówka).

Tytuł oryginalny

Piąta pora roku

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

26.12.2012

Czas trwania

96 min.

Obsada
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP