Trwa ładowanie...
dbx2rg9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Aktualności

Pierce Brosnan odbierze honorową nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej

Irlandzki aktor Pierce Brosnan 10 grudnia odbierze podczas gali we Wrocławiu nagrodę honorową Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) - poinformowała we wtorek akademia z siedzibą w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierce Brosnan odbierze honorową nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej
(Getty Images)
dbx2rg9

"To wielka przyjemność dla Europejskiej Akademii Filmowej przyznać nagrodę za europejski wkład w światową kinematografię Pierce'owi Brosnanowi za jego imponujące oddanie kinu" - ogłosiła akademia.

Jak napisano w komunikacie, laur został przyznany w uznaniu "rozległych osiągnięć zarówno aktorskich, jak i w roli producenta". Brosnan będzie honorowym gościem 29. gali Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu, któremu przypadł w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Ceremonie, w czasie których wręczane są prestiżowe wyróżnienia, odbywają się w lata nieparzyste w Berlinie, a w parzyste w innych europejskich miastach.

dbx2rg9

63-letni Brosnan, aktor i producent filmowy, to m.in. filmowy James Bond w latach 1995-2002. W rolę najsłynniejszego agenta wcielił się w filmach "Golden Eye", "Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" i Śmierć nadejdzie jutro".

Pojawiał się zarówno w filmach sensacyjnych, jak i komediach i melodramatach - zaznacza EFA. Wśród filmów z jego udziałem akademia wymienia m.in. "Kosiarza umysłów" (1992), "Krawca z Panamy" (2001), "Mammia mia" (2008) czy "Autora widmo" (2010) w reżyserii Romana Polańskiego.

Brosnan założył także własną firmę producencką i wyprodukował 11 filmów, np. "Pozew o miłość" (2004), "Kumpli na zabój" (2005), "Godziny strachu" (2007) czy "Kontrolę absolutną" (2016).

dbx2rg9

Podziel się opinią

Share

dbx2rg9

dbx2rg9