Trwa ładowanie...

Pietras z "Kinomaniaka": werdykt w Gdyni nie trafił w mój gust

Pietras z "Kinomaniaka": werdykt w Gdyni nie trafił w mój gust
d3vb18b
d3vb18b

Artur Pietras - twórca i gospodarz programu telewizyjnego "Kinomaniak" w TV4 - powiedział PAP, że werdykt jury na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni "nie trafił w jego gust".

"Ja miałem zupełnie inne typy" - przyznał po zakończeniu sobotniej gali rozdania nagród.

"Chyba jedynym filmem, który dostał nagrodę - a o którym ja myślałem, było +Erratum+ Marka Lechkiego" - opowiadał Pietras.

Zwrócił uwagę, że "pominięta została +Wenecja+ Jana Jakuba Kolskiego - oprócz nagrody za zdjęcia, które były fantastyczne".

"Wygrały filmy konserwatywne, zrobione w bardzo klasycznym stylu: +Joanna+ i +Różyczka+" - ocenił Artur Pietras.

d3vb18b

"Oczekiwałem, że więcej nacisku w werdykcie zostanie położone na te filmy, które wzbudzały na festiwalu duże emocje, jak na przykład +Matka Teresa od kotów+ Pawła Sali" - powiedział.

Według Pietrasa, "te filmy, które dostały nagrody od jury w Gdyni, nie będą wzbudzały po festiwalu zbyt ożywionych dyskusji".

Twórcę "Kinomaniaka" cieszy natomiast nagroda ex aequo dla dwóch aktorów za najlepszą główną rolę męską: dla Wojciecha Zielińskiego i Tomasza Schuchardta, którzy wystąpili w filmie "Chrzest" Marcina Wrony.

"To pozytywne zaskoczenie. Debiutant, razem z chłopakiem, który do tej pory był mało znany w polskim kinie, dostali nagrody na tak dużym festiwalu" - powiedział Pietras.

  1. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trwał od poniedziałku, zakończył się w sobotę.
d3vb18b

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3vb18b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vb18b