Trwa ładowanie...

'Piraci z Karaibów' znów niepokonani

Share
'Piraci z Karaibów' znów niepokonani
d3rpfjt

Obraz "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" po raz trzeci został niekwestionowanym zwycięzcą box office. Film zarobił już 322 miliony dolarów.

W miniony weekend obraz zebrał 35 milionów, co oznacza spadek zainteresowania widowni o 43 procent w porównaniu z poprzednim notowaniem. "Piraci z Karaibów" ustanowili jednak kolejny rekord, przekraczając granicę 300 milionów dochodu ze sprzedaży biletów w ciągu 16 dni. "Gwiezdne Wojny - Epizod 3: Zemsta Sithów" z 2005 roku tę granicę przekroczyły w ciągu 17 dni. Poza USA natomiast produkcja zarobiła 539 milionów dolarów.

W zestawieniu znalazły się cztery nowe obrazy. Najwyżej uplasowała się animacja wytwórni Sony Pictures "Straszny dom" w reżyserii Gila Kenana. Bohaterami jest troje dzieci, które odkrywają, że znajdujący się w sąsiedztwie dom jest żywym potworem. Obraz, który na polskie ekrany wejdzie 18 sierpnia, zarobił 23 miliony, co zapewniło mu drugie miejsce.

d3rpfjt

Na podium znalazła się także druga nowość, "Kobieta w błękitnej wodzie" z Paulem Giamatti i Bryce Dallas Howard w rolach głównych. Nowa produkcja M. Night Shyamalana o kierowniku apartamentowca, znajdującym morską nimfę zebrała 18 milionów dolarów. Wcześniejszy film reżysera "Osada"zarobił w pierwszy weekend 50 milionów.

Na pozycję czwartą spadła komedia "Ja, Ty i on" z zyskiem niemal 13 milionów, a tuż za nią uplasował się "Little Man", który w poprzednim tygodniu znajdował się na pozycji drugiej. Na miejscu szóstym zadebiutowała druga część obrazu Kevina Smitha "Clerks - Sprzedawcy". Film "Clerks II", którego budżet wyniósł 5 milionów, zarobił już przeszło 9 milionów dolarów.

Nowa komedia z Umą Thurman "My Super Ex-Girlfriend" zarobiła jedynie niecałe 9 milionów, co dało jej pozycję siódmą. Obraz o perypetiach superbohaterki, która mści się na swoim byłym chłopaku trafi do polskich kin pod koniec września.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także "Superman: Powrót", "Diabeł ubiera się u Prady" oraz animacja "Auta", będąca w zestawieniu już siódmy tydzień. ZWYCIĘZCY BOX OFFICE W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d3rpfjt

Podziel się opinią

Share
d3rpfjt
d3rpfjt