Trwa ładowanie...
d2s4ppj

Po prostu razem

Najnowsze informacje
3.3
(56 głosów)
Oceń:
d2s4ppj

Film o ludziach, których chciałoby się spotkać i pokochać. Claude Berri przeniósł na ekran bestsellerową powieść Anny Gavaldy.

Książkę francuskiej pisarki w samej Francji kupiło ponad siedemset tysięcy osób. Dziś jest czytana w 32 krajach. A niemieckie wydanie reklamowano hasłem „Świat Amelii”.

Nad filmem unosi się duch Amelii - niezwykłej dziewczyny, która potrafi uszczęśliwiać innych. Podobna do niej jest Camille, introwertyczna bohaterka

"Po prostu razem", która pokonuje strach przed życiem i zmienia na lepsze siebie i swoje otoczenie. Przyglądanie się tej metamorfozie wzrusza i uwrażliwia, bo pozwala na nowo odkryć tajemnice ludzkich emocji. Film Berri’ego jest pełną czułości i melancholii humanistyczną opowieścią o tym, jak człowiek dorasta do przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Reżyser pokazuje, że złe rzeczy, które miały miejsce w przeszłości, nie znikają za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. By się z nimi uporać, potrzebny jest czas, wysiłek i drugi człowiek.

Miłość, zrozumienie, troska, opieka – to najlepsze co człowiek może dać drugiemu człowiekowi. I o tym przypomina Berri w swoim poruszającym filmie.

Po prostu razem
Tytuł oryginalny

Ensemble, c'est tout

Gatunek

dramat, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

28.09.2007

Czas trwania

97 min.

Obsada
d2s4ppj

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s4ppj
d2s4ppj
d2s4ppj