Trwa ładowanie...
02-01-2007 12:20

Pokaz testowy "Piły 3" w asyście personelu medycznego

Pokaz testowy "Piły 3" w asyście personelu medycznego
ds497cj
ds497cj

Kino Świat, polski dystrybutor filmu PIŁA III, zdecydował, że na jednym z pierwszych, testowych pokazów filmu w Warszawie dla bezpieczeństwa widzów zostanie zapewniona profesjonalna opieka medyczna.

Decyzja dystrybutora została podyktowana wydarzeniami towarzyszącymi brytyjskiej premierze filmu. W ciągu pierwszego tygodnia wyświetlania filmu w kinach w Anglii, pracownicy musieli wzywać pogotowie, bo widzowie mdleli w trakcie seansów. Jeszcze częściej zdarzało się, iż kinomani wychodzili (lub wręcz wybiegali) z sal w trakcie projekcji. Często można było usłyszeć na salach kinowych krzyki przerażenia.

„Nie wiadomo jeszcze, jak mocne nerwy mają polscy widzowie, dlatego na wszelki wypadek postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Jeśli ktokolwiek z uczestników seansu źle się poczuje, natychmiast otrzyma pomoc medyczną. Mam nadzieję, że nie będzie konieczne wzywanie karetek pogotowia”, powiedziała przedstawicielka dystrybutora, Małgorzata Borychowska.

ds497cj

„Piła III” to, według zgodnej opinii krytyków, najbardziej wyrafinowana i najbardziej inteligentna część tej trylogii, a także największy sukces, jeśli chodzi o popularność wśród widzów. We wszystkich krajach film ten debiutował na I miejscu box office’u, a w USA w sam tylko weekend premierowy zarobił 34 mln USD, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich trzech części. Równie dobrze thriller poradził sobie w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciagu zaledwie trzech pierwszych dni wyświetlania przyniósł dystrybutorom ponad 2 miliony funtów.

Jest to też wart dostrzeżenia fenomen, że kolejne części są coraz lepiej oceniane i coraz popularniejsze, podczas gdy reguła jest odwrotna.

Pokaz testowy w asyście personelu medycznego będzie miał miejsce w Kinotece, we wtorek 2 stycznia o godz. 18.15.
W polskich kinach „Piła III” znajdzie się 5. stycznia 2007 pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

ds497cj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds497cj