Trwa ładowanie...
22-09-2006 11:41

Polska aktorka nominowana do niemieckiej nagrody filmowej

Polska aktorka nominowana do niemieckiej nagrody filmowej
d3b2auh
d3b2auh

Polska aktorka Anna Antonowicz została nominowana do prestiżowej niemieckiej nagrody telewizyjnej Der Deutsche Fernsehpreis 2006. Polka otrzymała nominację w kategorii najlepsza aktorka za rolę w telewizyjnym kryminale "Bella Block", gdzie wystapila u boku gwiazd niemieckiego filmu.

Gala rozdania niemieckiej nagrody telewizyjnej odbedzie sie 20 pazdziernika w Kolonii. Transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja ARD, czyli pierwszy program Telewizji w Niemczech.

Film "Bella Block" jest osnuty na faktach. Bohaterka grana przez Anię - Maria, młoda dziewczyna z Polski - zostaje zgwałcona przez Niemca w centrum handlowym na oczach przechodniów. Nikt jej nie pomaga, a przedstawiciele władz podchodzą z dużą rezerwą do wersji zdarzenia przedstawionej przez młodą Polkę. Tytułowa postać - detektyw Bella Block, która również była obecna w centrum handlowym podczas feralnego zdarzenia - stara się dowieść prawdy. Film wyemitowano jesienią zeszłego roku, a Ania zebrała za swoj niemiecki debiut doskonałe recenzje ogólnokrajowego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung.

d3b2auh

Ania Antonowicz powiedziała, że nominacja jest dla niej szczególnym wyróżnieniem tym bardziej, że kariera aktorska za granicą jest wielkim wyzwaniem, a nie ścieżką usłaną różami. Ania Antonowicz, absolwentka łodzkiej filmówki, znana jest z seriali Telewizji Polskiej "Na dobre i na złe", oraz "Baobab". Występuje także w warszawskim Tetrze Syrena. Obecnie bierze udział w realizowanym w Polsce filmie "Straż nocna" w reżyserii Petera Greenawaya.

d3b2auh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b2auh