Trwa ładowanie...
28-04-2009 12:51

Polska koprodukcja hitem w Nowym Jorku

Polska koprodukcja hitem w Nowym JorkuŹródło: Marcin Żurawicz
d1bs9za
d1bs9za

W niedzielę w Nowym Jorku, w ramach Tribeca Film Festiwal odbyła się światowa premiera filmu "City Island", w reżyserii Raymonda de Felitty.

Film, którego największym koproducentem filmu jest Grzegorz Hajdarowicz (krakowska firma Gremi Film Production,) spotkał się z żywiołową reakcją publiczności.

Publiczność wprost szalała. Film został przyjęty bardzo ciepło, w trakcie projekcji widownia biła brawo a na zakończenie nagrodziła twórców owacją na stojąco. - Podczas filmu nie sposób się nudzić. Myślę, że najmocniejszą stroną obrazu jest gra aktorów, ze szczególnym uwzględnieniem kreacji, którą stworzył Andy Garcia. Zresztą gra pozostałych aktorów jest również bez zarzutu – relacjonuje Marcin Żurawicz, redaktor nowojorskiego Nowego Dziennika.

Szczególną furorę zrobiła scena, w której główny bohater, grany przez Andy’ego Garcię, bierze udział w castingu do nowego filmu Martina Scorsese. – To najlepsza kreacja Andy’ego Garcii w ostatnich latach – mówią zgodnie krytycy filmowi. Osoby związane z festiwalem Tribeca Film Festiwal przyznają, że to jedna z najcieplejszych reakcji publiczności, jaka kiedykolwiek miała miejsce na festiwalu.

d1bs9za

– Tak entuzjastyczne przyjęcie filmu przez widownię widzę po raz pierwszy w życiu – stwierdził po premierze kompozytor muzyki do filmu, Jan A. P. Kaczmarek. Na blisko tysięcznej widowni, oprócz widzów zgromadzonych na festiwalu, zasiedli też twórcy filmu. Nie zabrakło odtwórców głównych ról - Andy'ego Garcii czy Stevena Straita.

Na pokazie pojawili się także Grzegorz Hajdarowicz, największy koproducent filmu, konsul RP w Nowym Yorku Krzysztof W. Kasprzyk, znany fotografik Ryszard Horowitz i Monika Fabijańska, Dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Bilety na cztery projekcje festiwalowe zostały wyprzedane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć film w ramach II Festiwalu Muzyki Filmowej, w ramach którego zaplanowany jest pokaz specjalny "City Island" w dniu 23 maja 2009. Więcej informacji na stronie festiwalu www.fmf.fm.

d1bs9za
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bs9za