Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Ponad 300 tysięcy zwolenników piractwa

Jack Sparrow i spółka podziałał jak magnes, przyciągając na trójwymiarowe seanse 284 268 widzów w miniony weekend. Jednak razem z pokazami przedpremierowymi, które miały miejsce na dzień przed oficjalną premierą, przygody dzielnych piratów szukających źródła wiecznej młodości prześledziło już 307 961 widzów.

Polski Box Office: Ponad 300 tysięcy zwolenników piractwaŹródło: Forum Film
d44tbuo
d44tbuo

" Piraci z Karaibów ", płynący po " Nieznanych wodach ", dotarli do Polski i zacumowali na pierwszym miejscu polskiego zestawienia najpopularniejszych filmów, notując najlepsze otwarcie ze wszystkich tegorocznych zagranicznych premier. Poza filmem Roba Marshalla, w pierwszej dziesiątce pojawiła się tylko jedna nowość.

Tak dużej widowni nie zanotowała w tym roku w polskich kinach żadna inna zagraniczna produkcja. Co więcej, wynik filmu dystrybuowanego przez Forum Film wręcz zmiażdżył dokonania innych dystrybutorów - na samych tylko "Piratów..." wybrało się więcej widzów, niż na wszystkie filmy z pierwszej dziesiątki poprzedniego notowania razem wzięte.

Drugim debiutantem w zestawieniu jest " Delfin Plum " i jego podmorskie przygody. Animacja, w której swoich głosów użyczyli m.in. Robert Więckiewicz, Jerzy Kryszak, Marcin Hycnar i Anna Dereszowska, uplasowała się na czwartym miejscu w zestawieniu (11 561 widzów) i nie zdołała wyprzedzić, wcześniej zajmujących pierwszą i drugą pozycję, filmów " Gnomeo i Julia " oraz " Szybcy i wściekli 5 ". Wspomniana dwójka zepchnięta została przez Deppa, Rusha, Cruz i McShane'a na pozycje odpowiednio drugą (40 291 widzów) i trzecią (12 869 widzów).

Wartym odnotowania faktem jest powrót do pierwszej dziesiątki samobójczego emo i " Sali samobójców ". W ubiegłym tygodniu notowany na 12 miejscu film, wskoczył niepostrzeżenie na miejsce dziewiąte. Obejrzało go co prawda tylko 3 937 widzów, ale i tak wystarczyło to na wyprzedzenie ostatniego w zestawieniu, trójwymiarowego " Rio " (3 337 widzów).

d44tbuo

Z zestawienia TOP10 wypadły produkcje: " Jestem Bogiem ", " Milion Dolarów " oraz święcący triumfy za oceanem, ale u nas raczej mało popularny " Thor ", z czego to ten ostatni zanotował największy spadek w porównaniu ze swoim osiągnięciem sprzed tygodnia (wówczas zajmował szóstą pozycję).

Osiągnięcia innych filmów w aktualnym notowaniu nie są powalające. W związku z pirackim triumfem oraz debiutem " Pluma " i kompromitacją " Thora ", pozostałe produkcje zanotowały spadki o jedną-dwie pozycje.

W miniony weekend pierwszą dziesiątkę filmów z zestawienia obejrzało 386 887 widzów.

d44tbuo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44tbuo