Trwa ładowanie...
22-12-2006 23:14

Polski film krótkometrażowy w konkursie Slamdance 2007

Share
Polski film krótkometrażowy w konkursie Slamdance 2007
d3tgu81

Współprodukowany przez Agencję Filmową TVP, krótkometrażowy film Macieja Pisarka "Fale. Wyjazd" znalazł się w konkursie głośnego, amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych - Slamdance 2007.

Festiwal odbywa się w Park City w stanie Utah, w dniach 18 - 27 stycznia. W konkursie filmów krótkometrażowych zostaną zaprezentowane 73 filmy z Anglii, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Polski, Singapuru, Słowacji, Szkocji, USA i Węgier. Prezentowane filmy zostały wybrane z 2150 zgłoszeń z 20 krajów. Bezwzględnie w tym roku mamy najmocniejszy program filmów krótkometrażowych w naszej historii - mówi Sarah Diamon, Dyrektor Programujący Slamdance - i ośmielam się stwierdzić, że jest to najlepsza kolekcja krótkiego metrażu, prezentowana gdziekolwiek. Jest faktycznie wielu utalentowanych filmowców na całym świecie i przychodzą oni z efektami swojej pracy do Slamdance. Twórcy będą współzawodniczyli o Wielką Nagrodę Jury.

Pokazy na Slamdance będą kolejną, po festiwalach w Avignonie i St. Petersburgu, ważną, międzynarodową prezentacją filmu Macieja Pisarka. Fale. Wyjazd., ze świetnymi rolami Anny Samusionek i Krzysztofa Stroińskiego, ukazują historię, rozgrywającą się w Gdańsku w 1983, widzianą oczami 6-letniej Ady. Dziewczynka instynktownie protestuje przeciw spotkaniu mamy (Ewa) z "wujkiem Pawłem". Nie może jednak wiedzieć, że spotkanie starych kochanków, Ewy i Pawła, będzie trudne - Ewa zdecydowała się wyjechać z Polski i dołączyć razem z córką do męża za granicą. Dla każdego z trojga bohaterów ten dzień w Gdańsku, znaczy więc coś innego.

"Fale. Wyjazd" dostały się również do ścisłego finału hollywoodzkiego konkursu filmów krótkometrażowych - Golden Star Shorts Fest - i w dniach 8-11 marca 2007 zostaną zaprezentowane w prestiżowym Egyptian Theatre w Hollywood.

d3tgu81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tgu81