Trwa ładowanie...
d25cyw1
Aktualności

Polski film na festiwalu w Nowym Jorku

Share
Kadr z filmu "Miasto ucieczki"
Kadr z filmu "Miasto ucieczki"Źródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d25cyw1

Fabularny film Wojciecha Kasperskiego Miasto Ucieczki zostanie pokazany w konkursie Shorts podczas festiwalu Tribeca Film Festival 2007 w Nowym Jorku. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

"Miasto Ucieczki", jako jedyny polski film weźmie udział w konkursie międzynarodowym na najbardziej prestiżowych ekranach kinowych Nowego Jorku.

Tribeca Film Festival, założony przez Roberta de Niro, to jeden z najważniejszych światowych festiwali, i obok Cannes najczęściej komentowany w światowych mediach. Tribeca to 135.000 widzów co roku i ponad 240 filmów, będących gwarancją najwyższego poziomu festiwalu. Sam udział w konkursie uznawany jest za wielkie wyróżnienie. Reżyser Wojciech Kasperski na zaproszenie Instytutu Polskiego będzie gościem na pięciu pokazach w centrum Nowego Jorku podczas festiwalowych projekcji. Przewidziane są konferencje prasowe, rozmowy z publicznością oraz spotkania filmowcami i producentami z całego świata.

d25cyw1

To już kolejny sukces krótkometrażowego filmu studenta czwartego roku łódzkiej filmówki. "Miasto ucieczki" podbija kolejne festiwale na całym świecie. Do tej pory zdobył ponad 13 nagród i jest, obok poprzedniego filmu tego reżysera - "Nasiona", jednym z najczęściej nagradzanych polskich filmów na świecie.

Film opowiada historię łódzkich chuliganów. Główne role grają Eryk Lubos oraz Wojciech Żołądkiewicz. Wydarzenia przedstawione w filmie są prawdziwe i miały miejsce w maju 2004 roku podczas studenckich juwenaliów w Łodzi. Policja strzelała w tłum chuliganów i przypadkowych przechodniów z ostrej amunicji.

d25cyw1

Podziel się opinią

Share
d25cyw1
d25cyw1