Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
Orły 2020
Materiał partnera
04-02-2020 14:51

Polskie Nagrody Filmowe Orły: 72 filmy ubiegają się o tytuł Najlepszego Filmu

W kategorii Najlepszy Dokument kandyduje 79 tytułów zaś w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny – 15. Właśnie zakończył się pierwszy etap głosowania, w którym członkowie Polskiej Akademii Filmowej oddawali głosy na nominacje.

Polskie Nagrody Filmowe Orły: 72 filmy ubiegają się o tytuł Najlepszego FilmuŹródło: Materiały prasowe
dijtyxe
dijtyxe

Trwa liczenie głosów Akademików przez wiodącą na rynku firmę audytorsko-doradczą PwC. Dwójka Partnerów PwC, Katarzyna Podgórna i Piotr Wyszogrodzki, osobiście odpowiedzialnych za tajność, poufność i wiarygodność głosowania, dostarczy zalakowane koperty z wynikami głosowania Akademików w I turze na uroczystą konferencję prasową 5 lutego o godz. 12.00 w siedzibie CANAL+.

W tym roku decyzją członków 700 osobowej Polskiej Akademii Filmowej liczba nominacji do Orłów w każdej z kategorii została zwiększona z trzech do pięciu, co oznacza jeszcze większe emocje przy ogłaszaniu wyników. W konkursie pojawi się również nowa kategoria – Najlepsza Charakteryzacja.
Rosnąca z roku na rok liczba i jakość filmów, które biorą udział w konkursie spowodowała, że poddaliśmy pod głosowanie Akademii możliwość przywrócenia liczby nominacji do Orłów do pięciu, jak działo się to przed dekadą. Cieszę się, że Akademia głosując za przywróceniem pięciu nominacji stawia na większą różnorodność i rozszerza grupę wyróżnionych twórców – powiedział Dariusz Jabłoński, Prezydent Akademii.

Tegoroczne Polskie Nagrody Filmowe Orły 2020 to również nowa kategoria. Po raz pierwszy zostanie przyznany Orzeł za Najlepszą Charakteryzację, zaś Akademia powiększyła się o grupę charakteryzatorów, którzy oddają głosy w tej kategorii. O wprowadzeniu nowej kategorii zadecydowało demokratyczne głosowanie wszystkich członkiń i członków Akademii. Ogromnie nas cieszy to, że ten ważny zawód filmowy będzie miał swoich reprezentantów w naszym gronie, a dokonania polskich charakteryzatorów będą mogły być docenione w dorocznym głosowaniu Akademii – dodał Prezydent Akademii.

dijtyxe

Polskie Nagrody Filmowe Orły powstały w 1999 roku i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową. Do pierwszego etapu kwalifikują się wszystkie produkcje filmowe minionego roku spełniające warunki regulaminu konkursu. Spośród nich w tajnym, poufnym i wiarygodnym głosowaniu nadzorowanym przez wiodącą firmę audytorsko-doradczą PwC, w którym bierze udział ponad siedmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej wyłaniane są nominacje, a w kolejnym etapie – laureaci. W tym roku nagrody zostaną przyznane w 20 kategoriach, nazwiska laureatów objęte są ścisłą tajemnicą aż do momentu otwarcia na scenie kopert z wynikami głosowania Akademików.
Przewidywany harmonogram tegorocznej edycji Orłów.

• Ogłoszenie nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020 - 5 lutego 2020
• Spotkanie z Nominowanymi do Orłów 2020 i ogłoszenie Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia – 26 lutego 2020
• 22. Gala Orłów, Polskich Nagród Filmowych, nagród Polskiej Akademii Filmowej – 2 marca, transmisja w CANAL+ (czas niekodowany)
Pełna lista filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali biorących w konkursie.
Zapraszamy również do śledzenia wydarzeń z tegorocznych Orłów na Facebooku i Instagramie.

dijtyxe

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijtyxe